Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
5,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:956047
Author:
Evaluation:
Published: 05.01.2018.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: n/a
References: Not used
Extract

Vektors
Analogā karte sastāv no punktiem, līnijām, simboliem un teksta. Tur ietilpst arī citas ģeometriskās figūras, piemēram, riņķa līnijas loki, izliektas riņķa līnijas vai paralēlas dubultlīnijas. Punktus digitālā veidā var raksturot ar X un Y koordinātu palīdzību, nepieciešamības gadījumā arī Z, kopā ar punkta numerāciju, kas vajadzīga, lai noteiktu punkta atrašanās vietu. Punkta numuru, piemēram, var norādīt ar veselu skaitli: vesels skaitlis, un koordinātas ar plūstošu punktu: reāls skaitlis. Informācija par punktiem un to koordinātām tiek apkopota tabulā. Koordinātas var apzīmēt, izmantojot zemes koordinātas, piem., LK92, UTM, vai arī izmantojot vietējo koordinātu sistēmu.
Taisnu līniju var raksturot kā vektoru , norādot sākumpunkta koordinātas un galapunkta koordinātas. Līniju secība parādās kā daudzstūris ar daudziem vektoriem. Šāda veida līniju secību var izteikt kā izliektas līnijas funkciju vai citu matemātisku līkni, kas balstās uz virkni vektoru. Zonu var norādīt, to norobežojot ar noslēgtu daudzstūri.
Zemes apgabala virsmu var raksturot ar lielu skaitu punktu, kas atrodas uz šī apgabala virsmas.
Māju un ceļu var aprakstīt gan rastra, gan vektora veidā.
Rastra aprakstu izmanto satelīta fotogrāfijās, aerofotogrāfijās un digitālajos apvidus modeļos, kā arī topogrāfiskajās kartēs. Topogrāfiskās kartes sastāv no iekrāsotām zonām, un šim nolūkam lieti der rastra apraksts. Rastra attēlus izmanto visos ekrānos un daudzās drukas iekārtās.
Vektora apraksts dominē tehnisko karšu ražošanā, jo ar to iespējams iegūt lielāku precizitāti. Vektora apraksts ir noderīgs tad, kad datu bāzi ar aprakstošajiem datiem ir jāsavieno ar faktiskajiem objektiem digitālajā kartē.
Gan vektora apraksts, gan rastra apraksts ir nepieciešams digitālās kartes veidošanai. Līdz šim attēls tika apstrādāts attēlu apstrādes sistēmā, bet vektora apraksti - CAD sistēmās, tomēr tagad daudzas GIS sistēmas var vienlaicīgi apstrādāt gan rastra, gan vektora aprakstus.

Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −8,98 €
Work pack Nr. 1363664
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register