Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ

Great deal: today with a discount!

Regular price:
14,20
You save:
1,85 (13%)
Discounted price*:
12,35
Purchase
Add to Wish List
ID number:473763
Author:
Evaluation:
Published: 15.12.2006.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: n/a
References: Not used
Extract

Sievietēm ir vēderplēves iedobumi:
a) excavacio vesicouterina - pārejot no urīnpūšļa uz dzemdi
b) excavacio rectouterina 5-6 cm no anusa malas ir zemākā vieta. ex. rectouterina laterāli norobežo plica rectouterina, kas iet no dzemdes sānu kroku virsmas uz taisnās zarnas sānu virsmu. Krokas pamatā ir m. rectouterinus. Abās pusēs no krokām ir padziļinājumi, kuros atrodas olnīcas, infundibulum tubae uteruinae, bet subperiostālos audos urīnvadi, vasa iliaca interna zari.
Urīnvada iegurņa daļa: labais urīnvads ienākot iegurnī šķērso a. iliaca externa d, bet kreisā a. iliaca communis sinistra, tālāk iet gar iegurņa sānu virsmu un novietojas a. iliaca interna priekšpusē, pēc tam šķērso a. obturatoria, umbilicalis, uterina, gar margo liberovarii nonāk starp lig. Latum lapām, tuvojas cervix uteri, šķērso a. uterrina un ieiet urīnpūslī.
Urīnpūšļa mugurējā apakšējā siena nav nosegta ar vēderplēvi, tā saskaras ar cervix uteri un maksti, urīnpūslis ar dzemdi ir saistīts irdeni, ar maksti saistīts ciešāk.
Dzemde mazajā iegurnī atrodas frontālā plaknē. Izšķir margo dx margo sin, facies vesicalis un intestinalis, corpus et cervix uteri. Corpus uteri daļu, kas atrodas virs vietas, kur tubae uterina savienojas ar dzemdi sauc par fundus uteri. Starp fundus un cervix ir istmus uteri. Dzemdes kaklam ir portio vaginalis et supravaginalis. Vederplēve pilnīgi pārklāj fundus uteri, visu facies intestinalis, izņemot portio vaginalis cervicis. Laterāli veido duplikatūru lig. latum. Sānos nav serozā apvalka, saistaudi starp lig latum lapām apņem cervix. Pie lig latum mugurējās lapas fiksēta olnīca. Starp lig latum lapām ir olvadi, lig teres uteri, lig ovarii proprium. Pie iegurņa sānu sienas lig latum latum pāriet parietālajā vēderplēvē., šeit veidojas lig suspensorium ovarii, tajā iet ovarija asinsvadi. Lig teres uteri sākas dzemdes sānu malās tuba uterina tuvumā, līdz iegurņa sānu sienai tā iet starp lig latum lapām, pēc tam kopā ar n. femoralis et n genitofemoralis cirkšņa kanālā, beidzas labia majora zemādas audos. Normāls dzemdes novietojums ir anteversio anteflexio. No apakšas dzemdi balsta m levator ani. Lig cardinale uteri lig latum pamatnē no cervix uteri līdz iegurņa sienai.
Maksts 6-10 cm, ostium vaginae uteri atveras fossa vestibuli vaginae. Starp maksts augšējo galu un portio vaginalis cervicis uteri fornix anterior et posterior et laterales.
Olnīca - facies medialis et lateralis 2 margo mesovaricus, margo liber. No margo mesovaricus iet vēderplēves duplikatūra. Mesovarium saista olnīcu pie lig latum uteri mugurējās malas. Priekšējā mala hilus ovarii. No olnīcas uz apakšējā pola uz dzemdes leņķi lig ovarii proprium, no iegurņa sānu sienas uz olnīcas augšējā gala iet lig suspensorium.
Olvads - atrodas starp lig latum lapām, pars uterina, istmus, ampulae, infundibulum, fibriae tubae. Lig latum veido mesosalpinx.…

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −11,97 €
Work pack Nr. 1187547
Load more similar papers

Send to email

Your name:

Enter an email address where the link will be sent:

Hi!
{Your name} suggests you to check out this Atlants.lv paper on „Ginekoloģija - saslimšanu un aktuālu jautājumu analīze”.

Link to paper:
https://eng.atlants.lv/w/473763

Send

Email has been sent

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register