Globalizācija - modernās pasaules raksturīga iezīme: pateicoties saziņas līdzekļu un satiksmes līdzekļu straujai attīstībai un ienākšanai cilvēku dzīvē, indivīdu un cilvēku kopību darbība visdažādākajās jomās kļūst arvien izvērstāka, atvērtāka un sakari arvien ciešāki, izzūd visdažādākā veida robežas.
Jēdzienu „globalizācija” sāk lietot arvien biežāk. To aprakstot, visbiežāk tiek nosauktas dažas raksturīgas iezīmes.
Arvien ciešāka ekonomisko, politisko sakaru viedošana starp pasaules valstīm.
Arvien straujāka, dinamiskāka attīstība. Attīstību uztver kā procesu, kurā visu laiku "jābūt iekšā", jāizmanto tās priekšrocības, ko dod jaunās izmaiņas, un jāmazina šo izmaiņu negatīvās sekas.
Strauja informācijas tehnoloģiju attīstība. Ātra, lēta informācijas iegūšana, masu saziņas līdzekļu lomas palielināšanās.
Strauja starptautiskas tirdzniecības, kapitāla plūsmu un darbaspēka migrācijas palielināšanās.
Nacionālo valstu nozīmes mazināšanās, umificētas kultūras veidošanās.
"Pārskatā par tautas attīstību 1999. gadā Latvija" globalizācija tiek definēta kā process, kas "cilvēkus, organizācijas, tirgu, tehnoloģiju, finanses, informāciju un pārvaldību saista vienā vispārējā mijiedarbju tīklā pār nacionālo valstu robezām. Šajā mijiedarbībā iespējams radīt produktus,idejas, kurām ir globāla izplatība. Tādējādi globalizācija ir jauns veids, kā cilvēki atvērtā pasaulē, izmantojot vispārējus saistību tīklus, savas spējās un zināšanas var savienot ar kapitālu, tehnoloģiju, tirgu un politiku. Tas arvien palielina cilvēku un nāciju savstarpējās saites".…