Sākumā,noskaidrošu globalizācijas definiciju.Termiņš “globalizācija” pirmoreiz parādījās astoņdesmitajos gados, kad sāka veidoties koncepcija, ko nosauc par “globalizāciju”. Pirmais šādu terminu lietoja 1981.gadā Dž.Maklīns (J.Mcleen), bet šo terminu izvērsa R.Robertsons (R.Robertson). Globalizācija ir komplekss un daudzšķautņains jēdziens, kas sevī ietver finansu kapitāla kustību un ir balstīts uz jauno tehnoloģiju attīstību. Globalizācijas process ir aizsācies jau sen, taču par globalizācijas strauju attīstīšanos varam sākt runāt pēdējo 20 gadu laikā, kad ir notikusi pasaules saimniecības internacionalizācija.
Ļoti lielu skaitu no pasaules galvenajām ekonomiskajām iezīmēm un tendencēm varam skaidrot globalizācijas kontekstā, piemēram, finansu un produkcijas jomās, kas tagad tiek pārveidotas, arī valūtas kursu, jaunu un lētāku komunikāciju un datortehnoloģiju kombinācija, kā arī vēsturiski notikumi ir radījuši pārmaiņas globālajās finansēs.Šie jauninājumi aizvien vairāk palielina un paātrina globālo konkurenci.
Taču runājot par nacionālajām ekonomikām, jāsaka, ka globalizācija tās nozīmi nav galīgi mazinājusi un tās joprojām atbild par ekonomisko aktivitāšu pārsvaru – gan par tirdzniecību, gan par investīcijām, gan par kapitāla veidošanos un arī par ekonomisko lēmumu pieņemšanu.…