Ievads
Defragmentācija – Defragmentation
Darbojoties ar datoru tas ar laiku sāk strādāt lēnāk un cietais disks tiek noslogots arvien vairāk un vairāk.
Lai defragmentētu cieto disku ir nepieciešams laiks - defragmentēšanas process varētu notikt no dažām minūtēm līdz pat vairākām stundām. Tiem, kas datoru lieto retāk, varētu būt nepamatotas bažas par to, vai defragmentēšana nesabojās datus.
Darbojoties ar datoru tas ar laiku sāk darbināt cieto disku aizvien vairāk un vairāk. Un līdz ar to arī dators sāk strādāt lēnāk. Tas ir izskaidrojams ar to, ka izdzēšot kādu failu atbrīvojas vieta, bet lai ierakstītu nākamos failus tur vietas nepietiek, tāpēc dators sadala šo ierakstāmo failu un ieraksta nākošajā brīvajā vietā. Šādi fails var būt sadalīts ļoti daudz daļās, tas ir atkarīgs no faila lieluma un tukšo vietu daudzuma. Cietajam diskam sanāk vairāk darba un līdz ar to arī viņa mūžs samazinās. Tāpēc ik pa laikam vajadzētu Defragmentēt cieto disku. Šī programma sakārtos datus jūsu cietajā diskā. Vecākās operētājsistēmās kā Windows 9x un Me datora lietotājam pašam ir jāizlemj, kad defragmentēt cieto disku, savukārt jaunākajās operētājsistēmās kā Windows 2000 un XP ir tāda funkcija kā „Analayze”. Noklikšķinot uz šī taustiņa dators pats izanalizē vai nepieciešams defragmentēt cieto disku vai nē.
Vislabāk „Disk Defragmenter” palaist, kad visi darbi pie datora ir pabeigti, jo dators cieto disku var sakārtot ātri un tas, protams, var arī ieilgt. Tas ir atkarīgs no cietā diska lieluma un datora jaudas.
…