Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
1,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:610251
 
Evaluation:
Published: 10.09.2013.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 4 units
References: Not used
Extract

Autors runā par to kā cilvēki uztver globalizācijas procesus un rezultātus. Stohls atzīmē divus modeļus, kas apskata globalizācijas problēmas un rezultātus saistībā ar organizatorisko komunikāciju pētniecību un praksi. Pirmā – konverģence – uzsver, ka organizācijām jāpielāgo sava darbība globālajam, t.i., pasaules tirgum. Konverģences pieeja aplūko kā organizācijas varētu pielāgot savu darbību globālajai sistēmai, kas prasa elastīgumu, atsaucību, ātrumu un zināšanas. Pretēji konverģencei ir diverģences pieeja, kas globalizācijas darbā akcentē kultūras īpatnības visā pasaulē.
Konverģence jeb saplūšana nozīmē to, ka visas organizācijas, kas vēlas izdzīvot un pastāvēt, tādēļ tām jāpielāgo globālās vides struktūras. Komunikatīvā adaptācija/konverģence tiek uzskatīta par pozitīvu līdzekli neatkarīgi no kultūras atšķirībām un ekonomisko attīstības līmeņa. Komunikācija ir veids kā savienot un apvienot resursus, tādējādi palīdzot izdzīvot globālajā vidē. Lai pārietu uz globālu koverģenci ir jāmaina būtiskas izmaiņas komunikācijas praksē. Ja organizācijas ir augošas gaistošajā globālajā vidē un sastopas ar ģeogrāfiskajām, kultūras u.c. dažādībām, ir pieņemts, ka tām jākļūst zinošākām, inovatīvākām, elastīgākām, efektīvākām un ātrāk jāreaģē uz straujām izmaiņām. Viena no problēmām, kas kritiski skar komunikāciju un sadarbošanos mūsdienu globālajā vidē ir citu kultūru izprašana.
Diverģence ir mazāk ieinteresēta organizācijas veiksmes stratēģiju pētīšanā, bet gan kultūras vides nozīmē un ietekmē uz organizācijas normām un nozīmes veidošanas funkcijām.

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −4,48 €
Work pack Nr. 1333823
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register