Pasaulē tiek izmantoti dažādi ārstēšanas veidi ar suņu palīdzību. Ir valstis, kurās suņi dzīvo bērnu onkoloģiskajās slimnīcās, palīdzot bērniem, kuriem atklāts vēzis, uzlabot omu, citās valstīs suns strādā kopā ar psihologu. Dažādos pētījumos pierādīts, ka suņa klātbūtnē cilvēkam kļūst labāka pašsajūta, mierīgāks prāts un brīvāka jušanās. Zināmi gadījumi, kad suns ir brīdinājis savu saimnieku, kurš ir diabēta slimnieks, par insulta tuvošanos.
Darbojoties ar suni pacienti, it sevišķi bērni, jūtas brīvāk un komunikablāk, jo viņiem nešķiet, ka kāds tos novēro. It īpaši tas palīdz tādiem cilvēkiem, kuri jau ilgstoši ir apmeklējuši ārstus un jūtas noguruši no kārtējām pārbaudēm, bet suns – tas ir draugs, nevis kārtējais ārsts. Suns, kā cilvēka labākais draugs, bērniem bieži vien palīdz atgūt uzticību cilvēkiem.
Kanisterapijas nodarbības un izvirzītie mērķi ir dažādi savās izpausmēs un veidos. V. Akimova par terapijas mērķiem: „Terapijas mērķi katram ir individuāli, tāpēc arī nodarbības atšķiras – varbūt suni vajag izķemmēt, veidot frizūru ar matu gumijām. Varbūt viņam var vienkārši padot barības kumosu dažādos tvērienos. Ar suni var vienkārši rotaļāties, taču suns “nez kāpēc” bumbiņu pienesīs tai rokai, kuru nepieciešams vairāk vingrināt…”3
…