Starptautisko konferenču un samitu rīkošana ir veids, kā dažādas nacionālās valstis var sarunu ceļā nodrošināt starpvaldību līmeņa diskusijas veidošanos par tām interesējošiem jautājumiem. Jāatzīst, kā šādu konferenču rīkošanas prakse turpina kļūt arvien populārāka, jo šādā ceļā ir iespējams sasniegt vienošanās par aizvien plašāka mēroga jautājumiem.
Šādu konferenču rīkošanas galvenais mērķis ir ne tikai nonākt pie vienota skatījuma uz kādas problēmas risinājumu, bet arī nodrošināt to, ka visas iesaistītās puses paliek lielākā vai mazākā mērā apmierinātas ar sasniegto galarezultātu. Tajā pat laikā, katra konferences dalībnieka galvenais uzdevums ir panākt savas deleģējošās valsts maksimālu nacionālo interešu ievērošanu. Liela nozīme šo dažādo interešu agregācijas procesā ir arī konferences vadītājam, kurš izmantojot visdažādākos diplomātisko paņēmienus cenšas menedžēt un virzīt konferences darbību uz pozitīva kopējā galarezultāta sasniegšanu.
Starptautiskās konferences tiek klasificētas atkarībā no tajās iesaistītajām personām un tajās sasniedzamajiem mērķiem, respektīvi, tiek izdalītas bilaterālas vai multilaterālas, speciālas vai regulāras, viena konkrēta vai vairāku mērķu sasniegšanai organizētas konferences, kā arī tādas, kurās darbojas pastāvīgs sekretariāts. …