12.Pārstāvji
Persona, kura var būt par pilnvarotu pārstāvi civilprocesā – jebkura, izņemot (1) nepilngadīgais, (2) persona, kurai nodibināta aizgādnība, (3) ja ar tiesas spriedumu atņemtas tiesības vest citu personu lietas, (4) ja radniecības attiecībās līdz trešajai pakāpei vai svainības attiecībās līdz otrajai pakāpei ar tiesnesi, kuram lieta jāiztiesā, (5) ja sniegusi juridisko palīdzību strīda otrai pusei šajā vai ar to saistītā citā lietā.
Pārstāvības noformēšana – notariāli apliecināta pilnvara vai dokumenti, kas apliecina likumisko pārstāvību.
13.Institūcijas un personas, kuras piedalās procesā saskaņā ar likumu
Institūciju piedalīšanās procesā atzinuma došanai – pieaicina piedalīties atzinuma sniegšanai; tiesības iepazīties ar lietas materiāliem, piedalīties pierādījumu pārbaudīšanā, pieteikt lūgumus un dot atzinumu.
14.Prokurors
Prokurora piedalīšanās civilprocesā – ja cēlis prasību, iesniedzis pieteikumu vai viņa piedalīšanās ir obligāta. Ceļ prasību, ja: (1) nepieciešams likumā noteikto valsts vai pašvaldības tiesību un interešu aizsardzībai, (2) pārkāptas nepilngadīgo, aizgādnībā esošo personu, personu ar invaliditāti, ieslodzīto vai citu tādu personu tiesības vai likumīgās intereses, kurām ir ierobežotas iespējas aizstāvēt savas tiesības, (3) veicot prokurora pārbaudi, ir konstatēts likuma pārkāpums. Prokurora atteikšanās celt prasību, neatņem personai tiesības vērsties tiesā pašai.
Prokurora atstāšana vai noraidīšana – tāpat kā tiesnesim.
…