Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
9,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:867157
 
Author:
Evaluation:
Published: 10.06.2004.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: n/a
References: Not used
Extract

1.Konstitucionālās tiesības kā tiesību nozare
KT pēc būtības pieder noteicošā loma, taču praktiski nedarbojas. Tiek uztvertas kā formālas dabas, nereālas. Pēc inerces rīkojas kā sociālisma laikā.
KT pamatojums starpnacionālā tiesību sistēmā, pie kuras pieder Latvijas ties.sist.(romāņu-ģermāņu ties.sist. jeb kontinentālā) Kopumā tiesības tiek iedalītas 2 pamatveidos: publiskās tiesības- noregulē attiecības starp cilvēku- pilsoni un valsti. Noteicošā griba- valsts griba; privātās teisības- noregulē personu (fiz.jeb juridisko) savstarpējās attiecības.Attiecību pamatā- personu brīvas izvēles sfēra Publiskajām tiesībām attiecībā pret cilvēku- pilsoni pieder lielāks tiesību apjoms un valstij ir tiesības noteikt pienākumus pilsonim. Publiskās tiesības izdala atsevišķas tiesību apakšnozares: konstitucionālās; admin.; finansu un nodokļu; baznīcas; krimināl-; visas procesuālās. Minētajā uzskaitījumā apakšnozaru saturu ietekmē konstitucionālo tiesību saturs. KT noteicošā loma ties.sist. saistās ar to, ka visas nacionālās ties.sistēmas normas nevar būt pretrunā ar KT pamatavotu valsts konstitūcijā. Jēdzienu KONSTITUCIONĀLĀS TIESĪBAS lieto 3 nozīmēs: KT ir konkrētās valsts atsevišķa tiesību nozare; Jēdzienu KT lieto attiecībā pret atsevišķu juridisko zinātni. Pētīšanas objekts ir KONSTITŪCIJA kā valsts pamatlikums un KONSTITUCIONĀLISMS- konstitūcijas realizācijas prakse. Zinātnes priekšmetu veido konstitūciju un konstitucionālisma veidošanās, funkcionēšanas un attīstības principi un likumsakarības.
“KT ir konkrētās valsts tiesību normu sistēma, kas noregulē cilvēka stāvokli sabiedrībā un valstī, noregulē sabiedrības un valsts iekārtas pamatus, noregulē valsts varas pārvaldes un pašvaldību darbības pamatus” (DEFINĪCIJA).
KT kā ikviena tiesību nozare , ietver 3 elementus: KT principi; KT institūti; KT normas. KT PRINCIPI ir šīs nozares pamatnostādnes, atbilstoši kurām KT veidojās, pastāv kā noteikta tiesību normu sistēma.…

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −10,48 €
Work pack Nr. 1112770
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register