Prakstiski, šī metode būtu noderīga alternatīva tradicionālajai tiesību aktu saskaņošanai, tomēr jāatzīst, ka tā arī būtu sarežģita un juridiskā vide joprojām būtu problemātiska.
Eiropas Komisijas Zaļā grāmata par politikas risinājumiem virzībā uz Eiropas līgumtiesību izstrādi patērētājiem un uzņēmumiem nav dokuments, kas vērsts uz ES tiesību normu radīšanu pašā šai grāmatā. Tas ir oficiāls dokuments, kas izstrādāts ar mērķi izklāstīt risinājumus iekšējā tirgus stirpināšanai, panākot progresu Eiropas līgumtiesību jomā, un uzsākt sabiedrisko apspriešanos par šo jautājumu.
Jebkura darbība, analīze, ideja, principu apkopojums utt., kuru veic zinātnieki, juristi, pētnieki, augstskolas, studējošie un citi no dažādām ES dalībvalstīm ir ar nozīmīgu lomu kontinentālā tiesību loka attīstības sektorā. Arī visi projekti, kuri nav kā oficiālas regulas vai dokumenti, bet ir tikai domu apkopojums ar daudz un dažādiem piedāvātiem risinājumiem ir darbs, kurā ieguldīts milzum daudz laika, enerģijas un cilvēku resursu tieši tapēc katrs no tiem ir jāievēro un jāciena. Liela nozīme ir tam, ka šajos projektos un dokumentu izstrādēs nepiedalās vienas valsts pārstāvji, bet ir savākts noteikts dadzums cilvēku no dažādām dalībvalstīm - tas sekmē sadarbību un tiesību unifikāciju, tas sekmē šo tiesību loka attīstību.
…