-
Kriminālprocesa principi
KPsa obligātums.APonai, kura pilnvarota veikt KPsu, ikvienā gadījumā, kad kļuvis zināms KPsa uzsākšanas iemesls un pamats, ir pienākums savas kompetences ietvaros uzsākt KPsu un novest to līdz Krimināllikumā paredzētajam krimināltiesisko attiecību taisnīgam noregulējumam. Publiskā un privātā apsūdzība.KPsu veic sabiedrības interesēs neatkarīgi no tās pers gribas, kurai nodarīts kaitējums. Šāds KPss ir publiskās apsūdzības KPss, kurā apsūdzības funkciju valsts vārdā īsteno prokurors. Vienlīdzības princips. KPsa likums nosaka vienotu procesuālo kārtību visām KPsā iesaistītajām personām neatkarīgi no šo personu izcelsmes, sociālā un mantiskā stāvokļa, nodarbošanās, pilsonības, rases un nacionālās piederības, attieksmes pret reliģiju, dzimuma, izglītības, valodas, dzīvesvietas u.c. KPsuālais pienākums.Uzsāktā KPsā ikvienas pers pienākums ir izpildīt KPsa veikšanai pilnvarotās APonas procesuālās prasības un ievērot likumā noteikto procesuālo kārtību. KPsuālā imunitāte pilnīgi vai daļēji atbrīvo personu no piedalīšanās KPsā, arī no liecību sniegšanas un dokumentu un priekšmetu izdošanas, aizliedz vai ierobežo tiesības veikt tās kriminālvajāšanu, piemērot pret šo personu piespiedu līdzekļus, kā arī iekļūt un izdarīt IZ darbības tās valdījumā esošajās telpās. KPsā lietojamā valoda.Personai, kurai ir tiesības uz aizstāvību, cietušajam un viņa pārstāvim, lieciniekam, speciālistam, ekspertam, revidentam, kā arī citām personām, kuras procesa virzītājs iesaistījis KPsā, ja tās neprot valsts valodu, procesuālo darbību veikšanas laikā ir tiesības lietot valodu, kuru šīs pers prot, un bez atlīdzības izmantot tulka palīdzību. Cilvēktiesību garantēšana.KPsu veic, ievērojot starptautiski atzītās cilvēktiesības un nepieļaujot neattaisnotu KPsuālo pienākumu uzlikšanu vai nesamērīgu iejaukšanos pers dzīvē. APonai, kura veic KPsu, ir pienākums aizsargāt pers privātās dzīves noslēpumu un komercnoslēpumu. Ziņas par to drīkst iegūt un izmantot tikai tad, ja tas ir nepieciešams pierādāmo apstākļu noskaidrošanai. Spīdzināšanas un pazemošanas aizliegums - nevienu nedrīkst pazemot, šantažēt, spīdzināt vai draudēt ar spīdzināšanu vai vardarbību, vai arī lietot vardarbību. Tiesības uz KPsa pabeigšanu saprātīgā termiņā - bez neattaisnotas novilcināšanas. KPsa pabeigšana saprātīgā termiņā ir saistīta ar lietas apjomu, juridisko sarežģītību, procesuālo darbību daudzumu, procesā iesaistīto personu attieksmi pret pienākumu pildīšanu un citiem objektīviem apstākļiem. Saprātīga termiņa neievērošana var būt pamats procesa izbeigšanai šajā likumā noteiktajā kārtībā. Tiesības uz lietas izskatīšanu tiesā. Ikvienam ir tiesības uz lietas izskatīšanu taisnīgā, objektīvā un neatkarīgā tiesā (LR Satversmē arī garantēts 92.p.). …
1. Tiesas sprieduma jēdziens, nozīme un saturs kriminālprocesā. Tiesas sprieduma taisīšanas kārtība. Tiesas spriedumu veidi un to raksturojums. 2. Pierādījumu jēdziena izpratne kriminālprocesā . Pierādījumu pazīmes un klasifikācija. 3. Pierādīšana kriminālprocesā. Pierādīšanas pienākums. 4. Pirmstiesas kriminālprocess. Pirmstiesas procesa vispārīgie noteikumi un to nozīme. Izmeklēšana un kriminālvajāšana. 5. Procesuālo garantiju jēdziens, veidi un nozīme kriminālprocesā. Aizdomās turētā procesuālās garantijas. 6. Iztiesāšanas struktūra kriminālprocesā. Tiesas izmeklēšanas kā iztiesāšanas posma norise un nozīme. Pierādījumu pārbaudes neizdarīšana tiesas izmeklēšanā. 7. Cietušā statuss kriminālprocesā. Cietušā tiesības un pienākumi privātās un publiskās apsūdzības lietās. 8. Kriminālprocesa principu jēdziens, sistēma un nozīme. Kriminālprocesa principu nodrošināšana. 9. Kriminālprocesā iesaistīto personu jēdziens, klasifikācija un kriminālprocesuālo funkciju norobežošana. 10. Likumīgā spēkā nestājušos tiesas nolēmumu jaunas izskatīšanas veidi un raksturojums kriminālprocesā. 11. Kriminālprocesa uzsākšana. Iemesli, pamats un procesuālā kārtība. Atteikšanās uzsākt kriminālprocesu. 12. Drošības līdzekļi kriminālprocesuālo piespiedu līdzekļu mehānismā. Drošības līdzekļu jēdziens, veidi, piemērošanas mērķi un nosacījumi. 13. Kriminālprocesa īpatnības lietās par nepilngadīgo personu izdarītiem noziedzīgiem nodarījumiem. Pierādīšanas priekšmets un izmeklēšanas darbību veikšanas īpatnības šīs kategorijas krimināllietās. 14. Izmeklēšanas darbības kriminālprocesā. To veikšanas vispārīgie noteikumi, veidi, procesuālā kārtība.
- Eksāmena biļetes krimināltiesībās un kriminālprocesā
- Kriminālprocesa principi
- Kriminālprocesa tiesības. Sevišķā daļa
-
You can quickly add any paper to your favourite. Cool!Tiesību avoti (formas). Tiesības sociālo normu sistēmā. Tiesību principi un funkcijas
Summaries, Notes for university3
-
Eksāmena biļetes krimināltiesībās un kriminālprocesā
Summaries, Notes for university42
-
Kriminālprocesa tiesības. Sevišķā daļa
Summaries, Notes for university36
-
Kontroldarba uzdevumi kriminālprocesa tiesībās
Summaries, Notes for university3
-
Eksāmena atbildes kriminālprocesā
Summaries, Notes for university32