Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
4,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:483188
 
Author:
Evaluation:
Published: 07.05.2007.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: n/a
References: Not used
Extract

1. K-lietas ierosināšanas stadija, būtība, nozīme, jēdziens, uzd.
KI ir KP 1.stadija. Tā ir procesuāls akts, kas kalpo par tiesisko pamatu visai tālākajai izmeklēšanai un procesuālajām darbībām sakarā ar NN pazīmēm. Tikai pēc KI ir pieļaujama Tvedība K-lietā. KI konstatē NN pazīmju esamību; dod tiesisku pamatu tālākām procesuālām darbībām; uzliek kompetentām valsts institūcijām pienākumu veikt izmeklēšanas darbības, izdarot pirmsT izmeklēšanu K-lietā. Visas K-lietas pēc apsūdzības satura iedalās publiskās, personīgi publiskās un personīgās apsūdzības lietās. Atkarībā no apsūdzības rakstura KI priekšnot. un norisē ir atšķirības, līdz ar to arī KI procesuālā kārtība ir dažāda. Ja ir KPK minētie iemesli un pamats, procesa virzītājam obligāti jāierosina K-lieta. Par K-lietas ierosināšanu pieņem lēmumu, kurā jānorāda K-lietas ierosināšanas iemesls un pamats, KL, pēc kura pazīmēm lietu ierosina, kā arī tālākais lietas virziens.

2. K-lietas ierosināšanas iemesli, pamats. Pienākums izskatīt pieteikumus un paziņojumus par NN, lēmumu pieņemšanas kārtība
KI ir KP 1.stadija. Tā ir procesuāls akts, kas kalpo par tiesisko pamatu visai tālākajai izmeklēšanai un procesuālajām darbībām sakarā ar NN pazīmēm. KI nedrīkst būt patvaļīga. To ierosināt ir pieļauts tikai tad, kad ir saņemta informācija par notikumu, kam ir NN pazīmes, un ja šīs pazīmes, tās pārbaudot neapšaubāmi tiek konstatētas. L noteiktos avotus, no kuriem K-lietas ierosinātāji var iegūt ziņas par NN notikumiem un kuri uzliek procesa virzītājiem pienākumu reaģēt ar lēmumu par K-lietas ierosināšanu, dēvē par K-lietas ierosināšanas likumīgajiem iemesliem. KPK paredz šādus iemeslus: pers. pieteikumi; uzņ., iestāžu, org. un amatpers. ziņojumi vai attiecīgu materiālu iesniegšana; pieteikšanās par vainīgu; presē publicētās ziņas; proces virzītāja tieši atklātas NN sastāva pazīmes; psihologa vai ārsta atzinums par seksuālo vardarbību pret bērnu (>16 g.)
Procesa virzītājam jāpieņem materiāli, pieteikumi un paziņojumi par izdarītu vai gatavojamu NN, pie tam arī lietās, kas viņiem nav piekritīgas. Sakarā ar saņemtajiem materiāliem, pieteikumu vai paziņojumu jāpieņem lēmums vai nu par K-lietas ierosināšanu vai atteikšanos ierosināt K-lietu vai par pieteikuma vai paziņojuma nodošanu pēc piekritības. Reizē ar to jālieto visi iespējamie līdz. NN aizkavēšanai vai novēršanai.

3. K-lietas ierosināšanas atteikšanas apstākļi, procesuālā kārtība, pieņemtā lēmuma par atteikšanos ierosināt K-lietu pārsūdzēšana. Pieteikšanās par vainīgu
AIK ir procesuāls institūts, kura mērķis un būtība ir nepieļaut KI bez pietiekama pamata un pastāvot apst., kas nepieļauj Tvedību K-lietā. Tiesības izlemt AIK ir visiem procesa virzītājiem, kas to procesuāli nostiprina procesuālā dok.- lēmumā par AIK. Procesā iesaistītajām pers. ir tiesības šo lēmumu pārsūdzēt: II-P; P-1 pakāpi augstākas P-ras iestādes virsP; ģenerālP-ras P- ģenerālP; T-ša vai T - augstākas instances T.
PPV ir pers., kas izdarījusi NN, personīgs paziņojums II, P-ai vai T par izdarīto NN līdz brīdim, kamēr tā šajā NN nav atzīta par aizdomās turēto procesuālā kārtībā vai kurai par to nav uzrādīta apsūdzība.

4. K-lietas virzīšana pēc ierosināšanas. P uzraudzība pār to, lai tiktu ievērota L noteiktā K-lietu ierosināšanas kārtība
KI ir KP 1.stadija. Tā ir procesuāls akts, kas kalpo par tiesisko pamatu visai tālākajai izmeklēšanai un procesuālajām darbībām sakarā ar NN pazīmēm. Pēc K-lietas ierosināšanas P pieņem K-lietu izmeklēšanai, ja tās materiālos ir pietiekams pamats K-vajāšanas uzsākšanai, kā arī gadījumos, kad uzskata to par nepieciešamu. Pārējos gadījumos lietu nosūta II, kas uzsāk izmeklēšanu, par ko paziņo P. T-is un T lietu nosūta P vai pieņem to savā izskatīšanā.
P uzrauga, lai tiktu ievērota L noteiktā K-lietu ierosināšanas kārtība. Ja II K-lietu ierosinājusi bez likumīga pamata, P atceļ tās lēmumu, bet, ja lietā veiktas izmeklēšanas darbības,-K-lietu izbeidz. Ja atteikšanās ierosināt K-lietu bijusi nepamatota, P ar savu lēmumu atceļ II lēmumu, ierosina K-lietu un pieņem to savā izmeklēšanā vai virza izmeklēšanas izdarīšanai. Ja T vai T-is lietu ierosinājusi vai atteikusies ierosināt bez likumīga pamata, P iesniedz protestu par šo lēmumu. …

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −6,98 €
Work pack Nr. 1175511
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register