Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ

Great deal: today with a discount!

Regular price:
0,99
You save:
0,13 (13%)
Discounted price*:
0,86
Purchase
Add to Wish List
ID number:742558
Author:
Evaluation:
Published: 21.10.2015.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: n/a
References: Used
Time period viewed: 2010.g. - 2011.g.
Extract

Tādejādi ar nemateriāliem mērķiem – pasargāt ES iedzīvotāju privāto informāciju, ko var uzskatīt par reģionāliem (ES ietvaros) personīgās drošības nodrošināšanas pasākumiem, tika atstāts globāls, ekonomisks iespaids, tā kā direktīvas aizliedza personīgo datu nodošanu arī citam valstīm, ietekmējot ne tikai ekonomisko, bet arī politisko platformu. No vienas puses šīs direktīvas sākotnēji radīja tirdzniecības barjeras starp ES un ASV, veicinot ES vērtības globālajā līmenī.
Tur pat, par produktu un pakalpojumu regulām, ar kurām ES ir guvusi ietekmi globālā līmenī ir attaisnojams ekoloģijas politikā un ES vērtību un prioritāšu aizstāvēšanā, kura ieguva globālu nozīmi – Eiropas Savienības attieksme pret ģenētiski modificēto organismu izmantošanu. Šī ES attieksme kļuva aktuāla 1996. gadā. Un, lai arī var likties, ka ģenētiski modificētās sojas pupiņas ir katra patērētāja brīva izvēle, tomēr tieši šī tēma rosināja būtiskas diskusijas, kurām sekoja dažādi tirdzniecības ierobežojumi, raisot konfliktu starp ES un ASV gandrīz 10 gadu garumā. Dorotija Heisenberga skaidro, ka šis jautājums kļuva tik aktuāls, ka 85% Eiropas Savienības patērētāju izvēlētos nelietot ĢM pārtiku, līdz ar to Eiropas Komisija pieprasīja uz etiķetēm norādīt ĢMO saturu. Un lai arī līdz mūsdienām , kad ĢMO marķēšana ES ir obligāta, tā prasīja daudz dažādu lēmumu pieņemšanu, valstu savstarpējos konfliktus, ĢMO saturošo produktu ražotāju (ASV, Kanāda) zaudējumus, kā arī reakciju globālajos tirgos, kur ĢM pārtiku atteicās tirgot arī citas, ne tikai ES dalībvalstis. Respektīvi, atkal ekoloģisko politiku un iedzīvotāju interešu aizstāvēšanu cieši saistot ar ekonomiku un tirdzniecību, kā arī būtisku ietekmi globālajā vidē .

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −3,72 €
Work pack Nr. 1349928
Load more similar papers

Send to email

Your name:

Enter an email address where the link will be sent:

Hi!
{Your name} suggests you to check out this Atlants.lv paper on „Kurās starptautisko līgumu jomās Eiropas Savienībai ir globāla ietekme”.

Link to paper:
https://eng.atlants.lv/w/742558

Send

Email has been sent

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register