Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
4,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:827152
 
Author:
Evaluation:
Published: 14.07.2005.
Language: Latvian
Level: Secondary school
Literature: 3 units
References: Not used
Extract

Atšķirība no kvantitatīva pētījuma kvalitatīva pētījuma mērķis ir noskaidrot pētāma cilvēka subjektīvu skatījumu uz pētāmo problēmu. Tajos atklājas pētāma cilvēka subjektīvais viedoklis, viņam tiek dota iesēja pilnība izteikties, netiek nekas palaist. Savukārt Kvantitatīvos pētījumos, pētāma cilvēka atbildes ir konkrētas un sausas, līdz ar to kvalitatīva pētījuma dati ir bagātāki un pilnīgākai neka kvalitatīva pētījuma dati.
Pētāmo problēmu, kvalitatīvos pētījumos, pētnieks cenšas apskatīt ar pētāma cilvēka acīm, kas prasa no viņa lielu profesionalitāti. Kā arī, tas ir darbietilpīgs process, jo tikai panākot pētāma cilvēka uzticēšanos, pētnieks varēs saņemt patiesu cilvēka viedokli, kā arī to izpratis.
Kvalitatīvajiem pētījumiem dod iespēju pētniekam iedziļināties pētāma problēmā. Pētniekam svarīgākais ir paša pētāma cilvēka interpretācijas par pētāmo problēmu. Tāpēc pētot problēmu, pētnieks cenšas izprast indivīda iekšējo pasauli, dzīves jēgu, aplūkojot pētāmo parādību ar paša pētāma cilvēka acīm.
Kvalitatīvie pētījumi, atšķirībā no kvalitatīviem pētījumiem, veicami pēc iepriekš sagatavoto plāna, pētnieks vienmēr zina, kas un kad ir veicam. Savukārt kvalitatīvajos pētījumos pētniekam tiek dota rīcības brīvība, radošas iztēles izpausme, jo pētījums ir elastīgs un pētnieks var jebkura laikā mainīt pētījuma gaitu, sev piemērota virzienā.
Kvantitatīvie pētījumi saistīti ar mazākam izmaksas, jo pētījuma veikšanas laiks ir mazāks nekā kvalitatīvo pētījuma veikšanas laiks.
Kvalitatīvos pētījumos datu analīzes sākas reizē ar datu vākšanas posmu, kā arī teorijas un pamatjēdzienu interpretēšana notiek pēc datu analīzes posma. Bet kvantitatīvajos pētījumos viss notiek otrādi- sākuma iet teorētiskais pamatojums, un tikai pēc tām datu vākšanās posms. Bet nevienmēr iepriekš izvirzīta teorija atbilst respondenta uzskatiem.…

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register