Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
3,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:300202
Author:
Evaluation:
Published: 06.03.2017.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: n/a
References: Not used
Extract

Par standartvielu var izmantot tikai tādu vielu, kas atbilst vairākām prasībām. Pirmā no tām ir iespēja vienkāršā veidā šo vielu iegūt pietiekami tīru. Piemaisījumu masas daļa parasti nedrīkst būt lielāka par 0,05%, t.i., par pusi no piesvara masas mērījumu standartnovirzes (ap 0,1%). Bez tam standartvielai ir jābūt stabilai gan gaisā, gan arī šķīdumos. Gaisā tā nedrīkst oksidēties ar skābekli, reaģēt ar oglekļa dioksīdu, zaudēt kristālūdeni. Standartviela nedrīkst būt arī jūtami higroskopiska. Šķīdumos tā nedrīkst protolizēties, t.i. neapgriezeniski reaģēt ar šķīdinātāja molekulām. Standartvielas piesvara masu mēra ar analītiskajiem svariem. Pēc tam iesvaru kvantitatīvi pārnes mērkolbā, izšķīdina, pieliek tam šķīdinātāju līdz svītrai, kas iegravēta uz mērkolbas kakliņa, un samaisa. Tādā veidā ar mērkolbu izmēra šķīduma tilpumu.
Standartšķīdumus var gatavot no fiksanāliem (standarttitriem). Fiksanāls ir aizkausēta stikla ampula, kurā atrodas pilnīgi noteiktas vielas daudzums. Standartšķīduma pagatavošanai fiksanāla ampulu pārsit, saturu caur piltuvi ieskalo mērkolbā un pēc izšķīdināšanas atšķaida ar šķīdinātāju līdz svītrai. Fiksanālā esošajam vielas daudzumam standartnovirzi uzskata par tik mazu, ka ar to var nerēķināties.

TIEŠĀ TITRĒŠANA UN ATTITRĒŠANA

Tiešajā titrēšanā nosakāmo vielu tieši titrē ar piemērota reaģenta standartizētu šķīdumu vai standartšķīdumu. Lai reakcija starp nosakāmo vielu un reaģentu varētu izmanot tiešajā titrēšanā, tai jāatbilst vairākām prasībām.
1) Reakcijai ir jābūt specifiskai, t.i., noteikšanas apstākļos ar reaģentu bez titrējamās vielas nedrīkst reaģēt neviena cita šķīdumā esoša viela. Ja tomēr šādas papildreakcijas noris, tad rodas sistemātiskas kļūdas vai pat rupjas kļūdas un iegūtie rezultāti nav pareizi.

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register