Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ

Great deal: today with a discount!

Regular price:
5,99
You save:
0,78 (13%)
Discounted price*:
5,21
Purchase
Add to Wish List
ID number:866161
Author:
Evaluation:
Published: 01.07.2005.
Language: Latvian
Level: Secondary school
Literature: n/a
References: Not used
Extract

Īve
“ Skaistā, zilgani pelēcīgā, garā mētelī. Pelēcinātu šallīti kā burzītu krokodilīti aplikusi ap kaklu. Melnā zābaciņā ieautā kāja dīdās, bet cimdotā roka nevilšus, tā kā garāmejot, pieskaras viduklim. Viņa māna pasauli, ka ir droša, pārliecināta par sevi skaistule un bla, bla, bla, gudriniece.” Šādu mēs Īvi redzam romāna beigās, romāna gaitā viņa sevi raksturo kā diezgan neglītu sievieti, kura ir nelaimīga. Viņai nekad dzīvē nav veicies, tāpēc viņa dodas strādāt uz Īriju. Īve dodas uz Īriju nezinot nevienu vārdu angliski. Tas patiesi ir drosmīgs solis. Protams, viņa vairākas reizes, valodas nezināšanas dēļ, nonākusi nepatīkamās situācijās. Īvei ir jau diezgan daudz gadu, tāpēc viņai ir grūtāk iedzīvoties nekā jauniem cilvēkiem.

Rute
Arī Rute ir latviete, kura strādā Īrijā. “Viņa patiešām ir skaista. Ar gaišiem matiem, atklātām, krāsainu dzīvi iepazīt drosmīgām acīm. Baby, viņa saka lepni. Saprotiet, es nevaru strādāt, ja man ir baby.” Romāna sākumā Rute ir klusa un noslēgta, viņa neko nestāsta par sevi, nedalās savās emocijās. Rute sāk parādīt savu raksturu un sāk pastāvēt par sevi tikai tad, kad abas ar Īvi aizbēg no farmas. Kad atklājas, ka Rute gaida bērniņu, viņa sāk par sevi vairāk rūpēties, bet patiesā Rute parādās tikai tad, kad Rutei piedzimst bērniņš. Rute ir laimīga, viņa atgriežas Latvijā.

Lipsts
“Lipsts ir liela auguma, platiem pleciem, garām kājām, āriski baltiem matiem, vēl arī zilām acīm, smuks pēc ambrozijas dzērienu trauku pārdevēja grieķu dieviem.”
Lipsts Irijā atrodas to pašu iemeslu dēl, kā pārējie. Šķiet, ka viņam viss ir vienalga. Viņam ir svarīgi kārtīgi paēst un kādreiz sievieti blakus gultā. Manuprāt, Lipsts ir cilvēks, kurš neprot mīlēt, cilvēks, kurš pat negrib mīlēt.
Bierns
“Bierns ir zems kā ozolītis zemzarītis, tumšiem matiem, kurus viņš nespēj saķemmēt, tie ir spuraini un nepaklausīgi. Viņam ir paplats deguns, šķietama naivuļa un it kā lāga zēna acis, bet kā ar lūpu zīmuli izzīmētas lūpas, ai, jūtīgas un sārtas… fu, ko muldu- plata baudītāja mute, vot tā!” Bierns ir nedaudz līdzīgs Lipstam, šķiet, ka arī viņam viss ir diezgan vienalga. Biernam Latvijā ir sieva un bērniņš. Viņš Īrijā guļ ar Ruti, viņai piedzima bērniņš. Bierns pat pārgāja strādāt uz farmu, kurā strādāja Īve un Rute. …

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −6,91 €
Work pack Nr. 1131156
Load more similar papers

Send to email

Your name:

Enter an email address where the link will be sent:

Hi!
{Your name} suggests you to check out this Atlants.lv paper on „L. Muktupāvela "Šampinjonu derība. Melnie baltu ķeltos" romāna analīze”.

Link to paper:
https://eng.atlants.lv/w/866161

Send

Email has been sent

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register