Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
4,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:748536
 
Author:
Evaluation:
Published: 18.02.2005.
Language: Latvian
Level: Secondary school
Literature: n/a
References: Not used
Extract

Latvijas Lauku tūrisma asociācija „Lauku ceļotājs” 2005. gada 28. janvārī jau desmito gadu pēc kārtas rīkoja Latvijas Lauku tūrisma konferenci. Konferencē piedalījās ~350 dalībnieki: tūrisma uzņēmēji, dažādu ministriju, pašvaldību, tūrisma informācijas centru un mācību iestāžu pārstāvji un žurnālisti no Latvijas lielākajiem medijiem. Konferenci atbalstīja Tūrisma attīstības valsts aģentūra.

Konferenci atklāja LR Ekonomikas ministrs Krišjānis Kariņš, kas izteica gandarījumu par lauku tūrisma uzņēmēju paveikto, par viņu neizsīkstošo izdomu un spēju piesaistīt Latvijas laukiem ne tikai vietējos atpūtniekus, bet arī ārzemniekus, tādējādi pārvēršot viņu „lepnos” eiro Latvijas latos. Ministrs sveica trīs 2004. gada labākos lauku naktsmītņu saimniekus un apliecināja, ka viņu paveiktais darbs ir ne tikai patīkams un ienesīgs, bet arī vērtīgs un vajadzīgs visai valstij kopumā!

Lauku tūrisma attīstība Latvijā 2004. gadā – sasniegtie rezultāti un nākotnes plāni
Asnāte Ziemele, Latvijas Lauku tūrisma asociācijas „Lauku ceļotājs” prezidente
Lauku naktsmītņu skaits Latvijā palielinās. Saskaņā ar Asociācijas „Lauku ceļotājs” statistiku 2004. gada nogalē asociācijas datu bāzē bija reģistrētas 294 lauku naktsmītnes ar 4051 gultas vietām. Salīdzinot ar 2003. gadu, naktsmītņu skaits pieaudzis par 6%.
Visizplatītākais naktsmītnes veids Latvijas laukos ir brīvdienu māja (37%), kam seko viesu māja (29%) un lauku māja (21%). Pārējās naktsmītnes (kempingi, viesnīcas, pilis un muižas) kopā veido 13%.
Lauku tūrisma mītnes visbiežāk ir vienas ģimenes uzņēmumi. Asociācijas ikgadējās lauku naktsmītņu īpašnieku aptaujas rezultāti parāda, ka vidēji vienā lauku naktsmītnē (brīvdienu, lauku un viesu mājā) ir nodarbināti 3 cilvēki, no kuriem 2 ir īpašnieku ģimenes locekļi. Kopumā 2004. gadā Asociācijas datu bāzē reģistrētajās naktsmītnēs bija nodarbinātas ~872 personas.…

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −7,48 €
Work pack Nr. 1134494
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register