Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
1,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:342193
 
Evaluation:
Published: 22.09.2023.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: n/a
References: Not used
Time period viewed: 2021 - 2025 years
Extract

1.Kādu varu sauc par leģitīmu varu? Lūdzu analizējiet Latvijas politisko realitāti, izmantojot Maksa Vēbera un Seimura Martina Lipseta leģitīmās varas tipoloģiju, un mēģiniet atbildēt uz jautājumu: “Vai politisko režīmu Latvijā var uzskatīt par leģitīmu?” Ja jā, tad kāpēc? Ja nē, tad arī kāpēc?
• Leģitīma vara – politiskās sistēmas spēja uzturēt pārliecību par to, ka eksistējošie politiskie institūti vislabāk der attiecīgajai sabiedrībai (Seimurs Martins Lipsets). Leģitīma vara ir tāda vara, kuru tauta atzīst, kurai ir prestižs cilvēku acīs, kurai tie uzticas un ir gatavi labprātīgi pakļauties.
• Varas tipoloģija – leģitimitāte izšķir trīs varas tipus - Tradicionālā (tradīcijas, kas sakņojas vēsturē); Harizmātiskā (līderis, izcila personība); Racionālā (likums, likumība).
• “Vai politisko režīmu Latvijā var uzskatīt par leģitīmu?” – Politisko režīmu Latvijā nevar uzskatīt par leģitīmu, jo Latvijas sabiedrība neuzskata, ka pastāvoša vara un politiskais režīms ir vispiemērotākais iedzīvotājiem. Pēc statistikas datiem (Baltijas datu nams) 2005.gadā tikai 2% procenti uzskata, ka Latvijas demokrātiskā sistēma darbojas labi, taču vairākums – 85% uzskata, ka Latvijas politiskajai sistēmai ir nepieciešanas pārmaiņas. 2015.gadā Latvijas iedzīvotāju vairākums joprojām nav pilnīgi apmierināts ar demokrātijas funkcionēšanu. Līdzīgus rezultātus var arī novērot 2019.gadā 36% Latvijas iedzīvotāju ir neapmierināti ar Latvijas politisko realitāti. Tādējādi, var secināt, ka Latvijas iedzīvotāji pakļaujas varai, taču neuzskata to par prestižo, piemēroto un aktuālo sabiedrībai. Gandrīz lielākai iedzīvotāju daļai ir negatīva attieksme par politikas procesiem, kuri notiek valstī. Sabiedrība ne vienmēr atzīst valdībā pieņemtus risinājumus un likumus. Kā arī pandēmijas laikā, valdības lēmumi par tirdzniecības centru slēgšanu, konkrēto preču pirkšanas aizliegumi un citi aizliegumi izraisīja vairākus sabiedrības nemierus un cilvēku neuzticību valdībai, ka sabiedrības balss, viedoklis ir vērtīgs un ir dzirdams.…

Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register