Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ

Great deal: today with a discount!

Regular price:
2,49
You save:
0,35 (14%)
Discounted price*:
2,14
Purchase
Add to Wish List
ID number:203712
Author:
Evaluation:
Published: 02.05.2013.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: n/a
References: Not used
Time period viewed: 1991.g. - 2001.g.
Extract

Ražošanas sašaurināšanās rezultātā 1992. gadā valstī sākās bezdarbs. 1993. gada beigās Latvijā reģistrēti 76.7 tūkstoši bezdarbnieku, t.i., 5.8% no ekonomiski aktīvajiem iedzīvotājiem. Latvijas tautsaimniecībā 1995. gadā turpinājās ekonomisko reformu īstenošana. Taču tautsaimniecības augšupeja, kuras iezīmes parādījās 1994. gadā, vēl nebija pastāvīga un stabila. Negatīvu ietekmi uz tās attīstību atstāja banku krīze un ieilgušais valsts budžeta kritiskais stāvoklis. Politiskās situācijas nenoteiktība pirms Saeimas vēlēšanām 1995. gada rudenī un ieilgušais valdības veidošanas process aizkavēja vairāku tautsaimniecībai svarīgu lēmumu pieņemšanu. 1997. gads daudzējādā ziņā bija veiksmīgs Latvijas tautsaimniecībai un ieies vēsturē kā saimnieciskās augšupejas sākums. Stabila nacionālā valūta, zema inflācija, sabalansēts valsts budžets, iekšzemes kopprodukta ievērojams pieaugums - tie ir galvenie sasniegumi, kas raksturo Latvijas tautsaimniecību pārskata gadā.
Latvijas stingrā monetārā un fiskālā politika, sekmīgās strukturālās reformas un tautsaimniecības pārkārtošana atbilstoši brīvā tirgus darbības principiem nodrošināja makroekonomisko stabilitāti, kā arī ļāva Latvijai veiksmīgāk pārvarēt satricinājumus, kurus 1998. gadā radīja pasaules finanšu sistēmas nestabilitāte un īpaši Krievijas krīze. 1998. gadam bija raksturīga strauja rūpniecības ražošanas izaugsme. Salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu visvairāk fiziskā apjoma indekss palielinājās nozarēs, kuru produkcijas noiets nebija atkarīgs no Krievijas tirgus: pārējo nemetālisko minerālu izstrādājumu ražošanā (par 30.7%), izdevējdarbībā, poligrāfijā un ierakstu reproducēšanā (par 28.3%), gumijas un plastmasas izstrādājumu ražošanā (par 21.8%), koksnes, koka un korķa izstrādājumu ražošanā (izņemot mēbeles; par 13.7%) un apģērbu ražošanā, kažokādu apstrādē un krāsošanā (par 13.0%). Kopumā šo periodu var raksturot kā Latvijas izsaimniekošanu, jo valsts uzņēmumu privatizācijas vai precīzāk „prihvatizācijas” rezultātā tika slēgti tādi uzņēmumi kā „VEF”, „Sarkanā Zvaigzne”, „Rīgas vagonbūves rūpnīca” u.c. Tika lielās platībās izcirsti meži, bet par to atjaunošanu neviens nesatraucas.

Author's comment
Load more similar papers

Send to email

Your name:

Enter an email address where the link will be sent:

Hi!
{Your name} suggests you to check out this Atlants.lv paper on „Latvijas Republikas attīstība pēc neatkarības atjaunošanas”.

Link to paper:
https://eng.atlants.lv/w/203712

Send

Email has been sent

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register