Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
9,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:883192
 
Author:
Evaluation:
Published: 27.10.2008.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 4 units
References: Not used
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
  Ievads    3
  PĀārnadži    4
  Plēsēji    7
  Grauzēji    21
  Zaķveidīgie    .24
  Secinājumi    26
Extract

PĀRNADŽI
Alnis (Alces alces)

Alnis ir zīdītāju klases pārnadžu kārtas briežu dzimtas lielākā suga.
Alnim ir īss ķermenis un ļoti garas kājas, gara, liela galva ar līku purnu un spēcīgu, tālu pārkārušos apakšlūpu. Deguns klāta ar apmatojumu, izņemot mazu, mazu, kailu rombveida laukumiņu starp nāsīm. Ausis lielas, līdz 25 cm garas, acis nelielas. Kakls īss, resns, muskuļots. Mugura taisna, krusti nedaudz paaugstināti, aste ļoti īsa, apmēram 5-10 cm gara, pa gabalu nav redzama. Aļņa ķermenis klāts ar biezu, rupju apmatojumu. Mugura un sāni ir melngani brūni, pavēdere pelēcīga, pakaļkāju stilbi balti. Apmatojuma krāsa mainīga, tas ir trausls un ātri lūst. Kakla augšpusē, skaustā, redzamas tā saucamās krēpes- apmēram 15-20 cm garš melngans apmatojums. Ziemā alnim ir īsa, apmēram 2 cm gara, pavilna. Pakaklē abiem dzimumiem apmatojums veido tā saukto „bārdu”. Teļi līdz ziemas sākumam ir sarkanpelēkā, brūnganā krāsā.
Aļņu buļļa ķermeņa garums sasniedz 3 m, augstums apmēram 2 m, govīm ķermeņa izmēri ir nedaudz mazāki. Abu dzimumu aļņiem ķermenis visumā līdzīgs, vienīgi govīm nekad nav ragu un to figūras nav tik masīvas kā buļļiem.
Aļņa pēdas atgādina mājas govs pēdas, tikai tās ir garākas un šaurākas. Aļņu buļļa pēda ir platāka un apaļāka par aļņa govs pēdu, teļa pēda ir aptuveni par ½ - 1/3 mazāka nekā pieaugušo dzīvnieku pēda. Aizmugurējo pirkstu nospiedumi nekad nepārsniedz pēdas kopējo platumu, dažreiz (uz cieta pamata) aizmugurējo pirkstu nospiedumu var arī nebūt. Pēc pēdu lieluma apmēram var noteikt dzīvnieka lielumu un vecumu.
Ragu augšana sākas aprīlī un beidzas jūlijā- augustā, kad alnis no tiem notīra ādu, berzdams ragus gar kokiem, ciņiem, celmiem. Atsevišķi aļņi ragus sāk mest jau oktobra beigās, visvairāk novembrī- decembrī.
Aļņi satopami dažāda lieluma mežos, pat nelielās krūmāju platībās. Vasarā aļņi vairāk sastopami nelielos mežiņos, krūmājos, bet ziemā- lielos mežu masīvos. Alnis ir tipisks meža dzīvnieks.

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register