C. hipsometriskajā shēmā attēlota salikta reljefa forma – paugurmasīvs, kurš sastāv no varākiem atsevišķiem konusveida pauguriem un viena vaļņveida paugura, paugura nogāzes, gravām un atvērtām ieplakām. Virsmas saposmojumu veido vairāki sīkpauguri. Paugurmasīvs sastāv no dažāda augstuma un slīpuma nogāzēm.
Vislielākajam pauguram ir samēra liels relatīvais augstums – aptuveni 30m.
D. hipsometriskajā shēmā attēlots ļoti augsts paugurs, kura relatīvais augstums ir 60m. Shēmā visticamāk redzams ir paugurmasīvs, kurš sastāv no vairākiem konusveida pauguriem.
E. hipsomtriskajā shēmā attēlots plakanvirsas paugurs, kuram blakus atrodas vairāki konusveida pauguri.
Problēmas, kas radās ledāja reljefa formu dešifrēšanā:
Pirms tika izmantots pasniedzēja dotais “Reljefu formu hipsometriskās shēmas” paraugs, darba autors izmēģināja pašu spēkiem dešifrēt kartogrāfiskajā materiālā atrodamās reljefa formas. Salīdzinot ar pasniedzēja doto paraugu, darba autors secina, ka problēmas sagādā dešifrēt precīzas pakājes un krotes līnijas, kā arī atdalīt hipsometriskos līmeņus, ko var skaidrot ar to, ka darba autors līdz galam nav izpratis, kā rīkoties ar krituma leņķu shēmu, bet pēc acumēra ir ļoti grūti noteikt, vai krituma leņķis ir lielāks vai mazāks par 3o. Kā arī darba autors secina, ka lai veiktu šādu darbu nepieciešams atsvaidzināt zināšanas kartogrāfijā un izprast reljefu ģenēzi.
…