Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ

Great deal: today with a discount!

Regular price:
3,99
You save:
0,52 (13%)
Discounted price*:
3,47
Purchase
Add to Wish List
ID number:752755
Author:
Evaluation:
Published: 29.04.2013.
Language: Latvian
Level: Secondary school
Literature: n/a
References: Not used
Extract

Mūzika ir pārpilna ar klajiem zemtekstiem.” (253) „Sieviete kā mūzika. Sieviete un mūzika. Sieviete kā mūzikas mūza. Visriņķī – mūzikas instrumenti. Pārējie spēlmaņi ir izgājuši, palikuši vien instrumenti, kas saslieti gar sienām, pie krēsliem (..) pietiek ar mūzikas mūzu, kas pasauli spēj piepildīt ar pārpasaulīgām skaņām... Pasaule viņai pakļausies, mūzika iznīcina pasauli... Mirklis pirms pasaules bojāejas mūzikas apokalipsē.” (240)
Senākās ķīniešu oktāvas pustoņiem tiek piedēvētas iņ un jan īpašības, tādējādi mūzika kļuva par būtisku pretstatus apvienojošu dualitātes simbolu. Mākslas mūziķi un mūzikas instrumenti bieži simbolizē mieru vai mīlestību. Šajā romānā var izcelt šo opozīciju, romānā mūzika saistībā ar lirikas „es” simbolizē negācijas, mūzika tiek salīdzināta ar troksni, šausmām mūziķi asociējas ar slimībām, pret mūziku ir sarkastiska attieksme: „Smilkstu sonāte”, „Smilkstu sonāte artrītam un rīkles vēzim” (81), „Himna taisnās zarnas vēzim”, „Glaukomas maršs” (84), „Išēmiskais kvartets” – slavenu komponistu darbi tiek izsmieti un pārveidoti. Tas pats pretstats vērojams romāna nodaļā par mākslinieku, kur mūzika ir iedvesmas avots, tā ir harmonija, kuru cilvēks iegūst arī seksuālā akta laikā.
Secinot var teikt, ka mūzika prozā pilda ļoti svarīgas funkcijas, pateicoties mūzikai, daiļdarbs iegūst zināmu emocionalitāti. Mūzikas tēla ievijums daiļdarbā rada sižetisko savdabību, bet blakus redzes gleznām, lasītājam rodas iespēja baudīt arī dzirdes gleznas, tādējādi var teikt, ka no mūzikas literatūra ir pārņēmusi ne tikai ritmu, intonāciju, bet arī vienu no svarīgākajām funkcijām un raksturīgākajām īpašībām – harmoniju, spēju piesaistīt lasītāju, sniegt estētisko baudu. Tajā pašā mirklī gribas uzdot jautājumu – vai labs rakstnieks nav arī izcils mūziķis un mākslinieks un otrādi?Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −3,77 €
Work pack Nr. 1331925
Load more similar papers

Send to email

Your name:

Enter an email address where the link will be sent:

Hi!
{Your name} suggests you to check out this Atlants.lv paper on „Mūzikas koncepts Gunta Bereļa romānā "Ugunīgi vērši ar zelta ragiem"”.

Link to paper:
https://eng.atlants.lv/w/752755

Send

Email has been sent

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register