Narkotiku apkarošana.
Galvenā narkotiku plūsma no Dienvidamerikas ir uz ASV. ASV cenšas apkarot un ierobežot nelegālo narkotiku plūsmu uz savu valsti. Šī mērķa īstenošanai ASV sadarbojas 2 organizācijas – Narkotiku apkarošanas administrācija un ASV krasta apsardze. Sadarbojoties šīm organizācijām, ir pārtvertas ļoti daudzas narkotiku kravas, pirms tās ir sasniegušas savu galamērķi (http://www.justice.gov).
Narkotiku biznesā apgrozās milzīgi finansiālie līdzekļi. Tāpēc arī ASV dažādas instutūcijas, ļoti bieži ir korumpētas, piemŗam Centrālā izlūkošanas pārvalde (CIP). Ir zināmi ļoti daudzi gadījumi, kad no naudas līdzekļiem, kuri iegūti par narkotiku tirdzniecību, CIP finansē ieroču iegādi.
ASV darbojas plaša narkotiku apkarošanas programma, taču tā pamatā ir neefektīva. Pamatā tāpēc, ka kokas krūmus audzē sociāli zemākā slāņa pārstāvji – nabadzīgi zemnieki. ASV pielieto dažādus galējus paņēmienus, lai samazinātu kokas krūmu audzēšanu, piemēram, finansē Amazones lietus mežu izciršanu. Tas draud beigties ar ekoloģisku katastrofu. Kolumbija ir 2. bioloģiski visdaudzveidīgākā valsts pasaulē, taču mežu izciršanas sekas narkotiku karu iespaidā to var padarī par līdzīgu valsti, piemēram Somālijai un Etiopijai. Vēl viens piemērs, dažādu pesticīdu izsmidzināšana no gaisa, vairāk nevis apkaro narkotiku audzēšanu, bet rada ļoti smagas problēmas Kolumbijas bērniem, kuri slimo ar dažādām slimībām – caureju, matu izkrišanu un ādas izsitumiem (http://www.drugpolicy.org ).
Eiropas Savienība aktīvi piedalās narkotiku apkarošanā. Ir izstrādāts speciāls Eiropas rīcības plāns narkotiku jomā (EAD). Tā galvenais uzdevums ir mobilizēt sabiedrību un paaugstināt iedzīvotāju informētību narkotiku jautājumos.
…