Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ

DiscountGreat deal: today with a discount!

Regular price:
1,99
You save:
0,24 (12%)
Discounted price*:
1,75
Purchase
Add to Wish List
ID number:690587
Author:
Evaluation:
Published: 05.01.2017.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 15 units
References: Not used
Extract

Pētījumi liecina, ka bērni, kuru uzvedību un rīcību varētu raksturot kā visētiskāko, nāk no ģimenēm ar spēcīgām vērtībām, vairāk diskusijām, un – pārsteigums! – mazāk noteikumiem! Tas ir tāpēc, ka bērni, iemācoties vienkārši sekot daudziem noteikumiem, pie tiem pierod, un klausa nedomājot. Toties, ja vecāki vada bērnu uzvedību, mācot vērtības, bērns pierod vērtēt situācijas un rīkoties atbilstoši saviem principiem. Tātad vērtīgākais, ko varam dot bērniem, nav noteikumi. Daudz svarīgāk ir modelēt bērnu rīcību, apspriežot pamatvērtības un principus. Patiesībā, manuprāt, bērniem, patiešām nepieciešams ir tikai viens noteikums, kas reizē ir arī Zelta likums: Izturies pret citiem un arī pats pret sevi ar laipnību un cieņu.
Savukārt nepareiza audzināšana ģimenē var deformēt bērna raksturu un pat izraisīt patoloģiskas pārmaiņas. Ģimenē ir prasmīgi jāizmanto audzināšanas metodes, ko sniedz bērna dzīves un darbības mērķtiecīga organizēšana. Bērnu audzināšana ir nemitīgs pārmaiņu process un tikai caur šiem priekiem un bēdām mēs izaugam kopā ar saviem bērniem. Esot līdzās, ar savu piemēru mācot, mēs veidojam savu bērnu dzīves pieredzi un nemanot nododam tālāk pieredzē balstīto patiesību. Reizēm tieši pārvarot dzīves grūtības mēs sniedzam visnozīmīgāko mācību stundu saviem bērniem.
PEDAGOĢIJAS PAMATNOZARE – SPECIĀLĀ PEDAGOĢIJA
Speciālā pedagoģija ir pedagoģijas nozare, kas pētī bērnus ar garīgiem vai fiziskiem attīstības traucējumiem, viņu vispārīgo attīstību un izstrādā audzināšanas un mācību darba metodes un ieteikumus. Speciālā pedagoģija agrākajā terminoloģijā saucās defektoloģija. Mūsdienās vārda defekta vietā lieto vārdu „traucējums”. Speciālo pedagoģiju dažreiz apzīmē arī citos terminos, piemēram: defektoloģija, korekcijas pedagoģija, rehabilitācijas pedagoģija, ārstnieciskā pedagoģija.

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −1,18 €
Work pack Nr. 1358359
Load more similar papers

Atlants
Send to email

Your name:

Enter an email address where the link will be sent:

Hi!
{Your name} suggests you to check out this Atlants.lv paper on „Pedagoģijas attīstība Latvijā; audzināšanas metožu pielietojums ģimenē”.

Link to paper:
https://eng.atlants.lv/w/690587

Send

Email has been sent

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register