FIZIKĀLAIS PIESĀRŅOJUMS – to rada troksnis, vibrācija, radiācija, elektromagnētiskā lauka starojums, spilgts apgaismojums un citas fizikālas parādības. Troksnis un vibrācija ir visizplatītākie fizikālā piesārņojuma veidi. Tie rada diskomfortu, īslaicīgus, pārejošus veselības traucējumus, kas var veicināt dažāda veida saslimšanas, bet dažos gadījumos pat radīt invaliditāti, bojāt dzirdes orgānus un izraisīt dzirdes zudumu. Tas ir cēlonis nervu slimībām, ka arī tiek pazeminātas cilvēka darba spējas. Tiek uzskatīts, ka troksnis ir viens no stresa izraisītājiem, radot nopietnus veselības traucējumus, piemēram, depresiju, pašnāvību, agresivitāti utt.
Galvenie trokšņa izraisītāji ir transportlīdzekļi, īpaši vieglās un smagās automašīnas, dažāda veida ražošanas iekārtas, būvniecības mašīnas un cits darba aprīkojums, dzīvojamo un publisko ēku uzturēšanas un apkopes iekārtas un sistēmas, piemēram, ventilācijas, apkures, liftu, atkritumu vadu sistēmas, mājsaimniecības ierīces, skaņu un mūzikas iekārtas, kā arī cita rakstura iekārtas un mehānismi.
Troksnis ir haotisks skaņu sakopojums ar dažādu skaņas augstumu un skaļumu. Cilvēka auss spēj uztvert skaņas ar frekvenci 16—2000 herci. Troksni novērtē pēc skaņas intensitātes (decibelos — dB) un pēc frekvenču spektra (hercos — Hz). Cilvēka dzirdamības slieksnis ir 0 dB. Skaņas, kuru stiprums nepārsniedz 40 dB, cilvēku var nomierināt un neizraisa nepatiku. Ikdienā cilvēks ir nepārtraukti saistīts ar troksni — darbā, uz ielas un citur. Lielajās pilsētās ar katru gadu pieaug trokšņa līmenis. …