Cilvēku, kura vārds pēc tūkstoš gadiem visiem saistīsies ar ģeometriju, sauca Pitagors, bet viņa kaislība bija matemātika.
Antīkās pasaules lielākie matemātiķi un filozofi uzskatīja, ka skaitļi ietver dievišķo kārtību un harmoniju. Viņi uzskatīja, ka skaitļi izsaka principus, uz kuriem balstās pasaules radīšana, ka skaitļi nosaka laika un telpas likumus. Grieķu valodā numerologos nozīmē: skaitļa vārds (arī jēga, būtība, nozīme).
Runājot par skaitļiem un to nozīmi, jāsāk ar vienu no lielākajiem pagātnes gudrajiem — grieķu pagānu filozofu un matemātiķi Krotonas Pitagoru. Vērsīsimies pie M. P. Hola 1927. gadā sarakstītās grāmatas «Masonu, hermētistu, kabalistu un rožkrustiešu simboliskās filozofijas enciklopēdisks izklāsts».
Ievērojamais filozofs dzimis starp 600. un 590. g. p. m. ē. (eksistē vairākas versijas — I. O.) un nodzīvojis aptuveni simt gadus (iespējams, 80 gadus — I. O.). Viņa vecāki bijuši no Jonijas — Egejas jūras Samas salas. Pitagors piedzima vecāku ceļojuma laikā Sīrijā, Sīdonas pilsētā, un viņa piedzimšanu bija pareģojis pats Delfu orākuls. …