Ikvienam politiķim ir nepieciešams acumērs. Tā ir spēja sevi organizēt, lai neietekmētu objektīvu spriestspēju un pieņemt godīgus un nesavtīgus lēmumus. Tajā pašā laikā, jāprot distancēties, jo ļoti būtiski ir balstīties uz faktiem, nevis jūtām vai emocijām.
Pieminot politiķa raksturojumu, var teikt, ka vēl joprojām politiķa virzošais spēks ir tiekšanās pēc varas un prieks, kad viņš šo varu iegūst. Tomēr, kad šī vara tiek iegūta, solījumi, kas tiek doti pirmsvēlēšanu kampaņās ne vienmēr tiek pildīti, kas liecina par atbildības izjūtas trūkumu. Šīs situācijas atspoguļojums ir redzams gandrīz pēc visām Saeimas vēlēšanām un par to, cik mūsu valdība ir nestabila, un cik liels ir tās personiskās atbildības trūkums, liecina valdības maiņas un dažādi korupcijas skandāli, kas nemitīgi notiek un viennozīmīgi notiks valstī arī turpmāk.
Kā var secināt, politiķa darbs nav viegls – tas saistās ar smagu un atbildīgu lēmumu pieņemšanu. To nevar paveikt ikviens no mums, politiķim ir jāpiemīt noteiktām rakstura īpašībām un vērtībām, lai spētu objektīvi attīstīt valsti. Politiķis ir cilvēks, kas stājas pretī lielām cilvēku masām, viņam ir jāprot pārliecināt un cīnīties par savu viedokli.
…