"Latvijas ārpolitikas pamatnostādnes līdz 2010.gadam" ir izstrādātas, lai turpinātu Latvijas ārpolitikas īstenošanu atbilstoši Latvijas prioritātēm pēc Latvijas iestāšanās Eiropas Savienībā (ES) un Ziemeļatlantijas līguma organizācijā (NATO) līdz 2010.gadam. Pamatnostādņu uzdevums ir jaunu ārpolitisko aktivitāšu mērķu izvirzīšana, kā galveno ārpolitisko mērķi izvirzot Latvijas starptautiskās ietekmes palielināšanu.
Pamatnostādnēs formulēti septiņi galvenie virzieni:
1.Eiropa un Eiropas Savienība.
2. Nacionālās drošības stiprināšana: NATO un Eiropas drošības un aizsardzības politika.
3. Ekonomiskā dimensija.
4. Palīdzība jaunattīstības un pārejas ekonomikas valstīm.
5. Latvijas ārpolitika Baltijas jūras un Eiropas Austrumu / Kaimiņu politikas reģionos.
6. Ārvalstu latviešu diasporas saišu stiprināšana ar Latviju un Latvijas pilsoņu un pastāvīgo iedzīvotāju interešu aizstāvēšana ārvalstīs.
7. Latvijas tēls un atpazīstamība pasaulē.
Pilsonība.
Pilsonība ir noturīga politiski tiesiska saikne starp valsti un atsevišķu indivīdu, juridiskais apliecinājums personas piederībai pie valsts. Pilsonības institūts pastāv, kopš radušās valstis. Tas bija izveidots jau Atēnās un Senajā Romā. Ar terminu "pilsoņi" apzīmē personu kategoriju, kam ar šo valsti ir likumā noteiktas savstarpējās tiesības un pienākumi. Tātad šīs personas pilnā mērā bauda visas pilsoniskās, ekonomiskās un politiskās tiesības un tām jāpilda valsts likumos paredzētie pLatvijas Augstākā padome 1991.gada rudenī jau sāka apspriest Pilsonības likumu, un 1991.gada 12.novembrī pirmajā lasījumā pat pieņēma J.Bojāra izstrādāto likumprojektu. ienākumi.…