Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ

Great deal: today with a discount!

Regular price:
3,49
You save:
0,63 (18%)
Discounted price*:
2,86
Purchase
Add to Wish List
ID number:672762
Author:
Evaluation:
Published: 11.11.2015.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: n/a
References: Used
Extract

Par vienu no politikas un ekonomikas korupcijas problēmā, kuras uzskaitītas iepriekšējā jautājumā, ir kļuvusi arī Latvijas varas sagrābšanas problēma un līdz ar to arī atstāj līdzīgu iespaidu uz demokrātijas attīstību – cīņa par iekļūšanu politiskajā elite jeb konkurējošā politika. Respektīvi, politiskās partijas meklē finansiālus atbalstus, un tā kā ar 2004. gadu ir noteikti finansu atbalsta griesti, lai ierobežotu varas pārdošanu un līdz ar to arī sagrābšanu, bieži vien ienākumi tiek slēpti vai maskēti.
1999. gada Pasaules Bankas pētījumi liecināja par to, ka Latvijā ir augsts „valsts sagrābšanas indekss, tas nozīmē, ka valstī ir novērojama politisko un ekonomisko interešu saplūšana, kas nodrošina amatpersonām ievērojamu bagātību un līdz ar to arī ekonomisko varu. Respektīvi, ekonomiskā un politiska vara koncentrējās vienu un to pašu amatpersonu rokās. Šāda veida pārvalde ir nevis demokratizācijas attīstība, bet gan regress, kad iedzīvotāji neuzticas pastāvošajai pārvaldes sistēmai, alkst pēc revolūcijas un politiskās sistēmas maiņas. Tā kā valda neuzticība kā valsts pārvalde, tieslietās, valsts struktūrām un publiskajam sektoram līdz ar to iedzīvotājos rodas sajūta, ka korumpēts viss ir tiktāl, ka iedzīvotājiem vairs nav ko zaudēt, kas var vest līdz pat agresīviem rezultātiem. Bet galvenais šeit ir tas, ka var tikt vainota demokrātija un iedzīvotāji var pieprasīt citu valsts pārvaldes formu, kas patiešām apliecina demokrātijas regresu.

Author's comment
Send to email

Your name:

Enter an email address where the link will be sent:

Hi!
{Your name} suggests you to check out this Atlants.lv paper on „Politiskās korupcijas un ekonomiskās korupcijas ietekme uz demokrātijas attīstību”.

Link to paper:
https://eng.atlants.lv/w/672762

Send

Email has been sent

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register