Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ

Great deal: today with a discount!

Regular price:
3,49
You save:
0,66 (19%)
Discounted price*:
2,83
Purchase
Add to Wish List
ID number:411079
Author:
Evaluation:
Published: 21.05.2004.
Language: Latvian
Level: Secondary school
Literature: n/a
References: Not used
Extract

Neizzinātu dzīvi nav vērts dzīvot.
Sokrāts

Psiholoģijas zinātni vienkāršāk varētu nosaukt par sevis, par sabiedrības notikumu izzināšanas zinātni un tai gluži tāpat kā jebkurai zinātnei ir sava vēsture. Mēģinājumi ielūkoties cilvēka iekšējā pasaulē, to izprast un izskaidrot vērojami jau antīkajā pasaulē. Vispirms jau tā bija sevis izzināšana, cilvēkam kļuva interesanti uzzināt kāpēc viņš domā, ko jūt, sapņo. Pirmsākumos cilvēks, uz ļoti daudziem sevis izzināšanas jautājumiem, nevarēja rast atbildes un piedēvēja dieviem visu varenību, varu pār cilvēka psihi, tā piemēram atmiņas dieviete bija – Mnēmosina, domāšanu pārvaldīja dieviete – Minerva. Tieši šī nepieciešamība uzzināt vairāk par sevi, par to, kas ar mums notiek arī radīja nepieciešamību iepazīties ar savu iekšējo pasauli.
Sengrieķu mitoloģijā ir kāda teika, kura stāsta par psiholoģijas rašanos. Tas ir stāsts par to kā Dieva dēls Erots iemīlējās parastā zemes meitenē Psihē. Erota māte bijusi ļoti neapmierināta ar dēla izvēli un pavēlējusi meitenei izturēt vairākus pārbaudījumus, izdarīt tādas lietas, kuras parastam cilvēkam nav pa spēkam, taču pārējo dievu atbalsts un meitenes stiprās jūtas darījušas brīnumus un Psihe paveikusi visu Erota mātes uzdoto. Savukārt Erots pārliecinājis Zevu pārvērst mirstīgo zemes meiteni par dievieti un abi mīlētāji varējuši savienoties uz mūžiem. Tādejādi mirstīgā meitene Psihe, kļuvusi par cilvēka dvēseles simbolu, viņa bijusi mirstīgas- ieguvusi nemirstību.
Taču pats vārds psiholoģija pirmo reizi minēts 1590.gadā, kad vācu mācītājs R. Hokleniuss to lietoja savos darbos – teoloģiskā pētījumā par dvēseli.
Sava mājas darba pirmajā daļā par psiholoģijas vēsturi es runāšu tieši par psihes izskaidrošanas problēmām antīkajā pasaulē, minot tādu senatnes domātāju vārdus kā Platons, Aristotelis un Hipokrāts. Kā jau minēju – psiholoģija tā ir dvēseles izzināšanas zinātne, tāpēc arī pievērsīšos dvēseles izzināšanas problēmām antīkajā pasaulē.
Psiholoģisko zināšanu attīstība ir gājusi blakus filozofisko zināšanu attīstībai, jo ja mēs uz lietām un notikumiem raugāmies filozofiski, tad varam izskaidrot daudzas parādības. Man pašai ļoti tuva ir kāda doma no Dž. Rendlisa un P. Hafta “Nemirstības” par cilvēka dzīvi:
“Attiecībā uz nemirstību pastāv kāda filozofiska aksioma. Tā apgalvo, ka neapšaubāmi loģiskāk ir ticēt nekā neticēt. Un lūk, kāpēc. Ja jūs ticat un izrādās, ka Jums bijusi taisnība, jūs varat nodzīvot savu mūžu samērā mierīgā noskaņā, būdams sagatavots pārejai citā pasaulē. Ja maldāties un nāves brīdī jūsu apziņa gluži vienkārši izdziest, tad jūs neuzzināsiet, ka esat kļūdījies! Taču, ja turaties pie negatīvā viedokļa, jūs neuzzināsiet, ka jums visnotaļ bijusi taisnība un nevarēsiet beigās pasacīt – es taču jums teicu. Jūsu dzīves gadi aizritēs tukši bez jebkādas cerības uz ko nozīmīgāku par pelēko ikdienu. Kurš būs uzvarējis šajā spēlē?”

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −4,40 €
Work pack Nr. 1221301
Load more similar papers

Send to email

Your name:

Enter an email address where the link will be sent:

Hi!
{Your name} suggests you to check out this Atlants.lv paper on „Psiholoģijas vēsture”.

Link to paper:
https://eng.atlants.lv/w/411079

Send

Email has been sent

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register