Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ

Great deal: today with a discount!

Regular price:
1,99
You save:
0,34 (17%)
Discounted price*:
1,65
Purchase
Add to Wish List
ID number:280698
Evaluation:
Published: 27.10.2015.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: n/a
References: Not used
Extract

Grāmatu salīdzinājums
Izlasot abas grāmatas, afēru varēja izprast daudz labāk, nekā, ja izlasījusi būtu tikai vienu no tām. Domburs un Voika piedāvā daudz dokumentu un līgumu, shēmas, garus skaidrojumus katram procesam (piemēram, veselu nodaļu par to, kā darījumi notiek Lihtenšteinas ofšoros), tajā pašā laikā arī piedāvājot vairāk vai mazāk neitrālu, secīgu notikumu izklāstu, aprakstot savas kā žurnālistu darbības lietas izmeklēšanas procesā. Dreiblata pieeja grāmatas rakstīšanā bija vairāk vērsta uz uzmanības piesaistīšanu, nekā objektīvu notikumu analīzi. Viņš nebaidās lietot dažādus mākslinieciskos izteiksmes līdzekļus, izteikt savas emocijas un pārdomas, kā arī uzsvērt, ko domā par iesaistītajiem cilvēkiem, politiku Latvijā un sabiedrību kopumā. Dreiblata grāmata, manuprāt, ir vieglāk lasāma, kā jau minēju, tā ir mērķēta lasītāja intereses noturēšanai, savukārt, Dombura grāmata ir ļoti detalizēta un brīžiem ir grūti izsekot līdzi visiem skaidrojumiem un atkāpēm.
Dreiblats savā grāmatā apzināti uzsver žurnālistus kā svarīgākos un principā vienīgos afēras izmeklētājus vismaz tās sākumposmā, raksta no “es” skatupunkta, uzsverot arī savas personas nozīmīgumu lietas šķetināšanā. Viņa stāstā iekļautas daudzas atsauces un skaidrojumi par citiem tolaik Latvijā notiekošajiem procesiem, tai skaitā arī bijušām un iespējamām mahinācijām. Viņš izdara daudz minējumu un pieņēmumu, atstājot tos bez faktuāliem pierādījumiem. Dombura grāmatā uzsvērts izmeklēšanas process, t.s. “rakšana”, kura arī tiek parādīta vizuāli, papildus dokumentiem parādās arī kāds intervijas fragments. …

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −3,06 €
Work pack Nr. 1350018
Load more similar papers

Send to email

Your name:

Enter an email address where the link will be sent:

Hi!
{Your name} suggests you to check out this Atlants.lv paper on „Recenzija par Jāņa Dombura un Ineses Voikas grāmatu "Kurš nozaga trīs miljonus?" un Ulda Dreiblata grāmatu "Trīs miljoni, kas satricināja Latviju"”.

Link to paper:
https://eng.atlants.lv/w/280698

Send

Email has been sent

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register