Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ

Great deal: today with a discount!

Regular price:
1,99
You save:
0,36 (18%)
Discounted price*:
1,63
Purchase
Add to Wish List
ID number:976714
Author:
Evaluation:
Published: 25.11.2005.
Language: Latvian
Level: Secondary school
Literature: n/a
References: Not used
Extract

Roma mācījusi Eiropas sabiedrību, ka varenas lielvalsts pamatā nav vienīgi ieroču spēks. Lai nostiprinātu savus iekarojumus, nepieciešama atbilstoša politika un likumu sistēma. Līdz ar to varam secināt, ka romiešu ideāli bijuši saistīti ar politisko varenību, spēku, prasmi pārvaldīt un ietekmēt. Romietis kā augstākā zemes saprāta iemiesojums bija pacelts pār visām citām tautām, lai vadītu tās saskaņā ar pasaules pastāvēšanas pamatprincipiem. Lai akcentētu šo ideju, Romas valdnieki mēdza ne tikai dievišķot savu izcelsmi (Jūlijs Cēzars, Oktaviāns Augusts), bet arī katru savas gribas aktu balstīt zvaigznēs ierakstītajos dievišķās gribas izpaudumos. Roma tika padarīta par valsti, kur katram indivīdam ar lepnumu vajadzēja pakārtot savas personīgās intereses valsts interesēm kā augstākajām, tikai tā nodrošinot arī savu personīgo labklājību.
Romas senākie iedzīvotāji:
Ligūri – tauta, kura dzīvoja Vidusjūras apkaimē līdz indoeiropiešu ienākšanai. Par viņiem zina tikai to, ka viņi ir bijuši. Autohtonie iedzīvotāji, kas dzīvo noteiktā vietā jau ilgu laiku.
Itāliki – 2. un 1. gt. Itālijā ienāca, viņus sīkāk var iedalīt: latīņi, sabīņi, samniti. Latīņi izveidoja Romas impēriju. Šī cilšu ienākšana sakrita ar doriešu ienākšanu, tumšie gadsimti.
Etruski – nav indoeiropieši. 4 pieņēmumi: 1) no Hērodota, ka ieceļojuši no Mazāzijas pss. 2) ienākuši no ziemeļiem. 3) nav ieceļotāji, ir vietējie iedzīvotāji, autohtoni.4)ieceļojušino Mazāzijas, bet kultūra izveidojusies uz vietas. Etruski bija prasmīgi karotāji, pakļāva savai ietekmei plāšu piekrastes teritoriju gan uz z, gan uz d, tajā skaitā arī Romu tās attīstības sākumos. Etrūrija tolaik nebija valstiski monolīta, to veidoja 12 pilsētvalstu savienība. Par augsto civilizācijas līmeni liecina prasmīgi būvētas pilsētas, lieliskie ceļi, kas tās savienoja un citas inženiertehniskās celtnes. Amatnieku prasme apstrādāt metālu un gatavot izsmalcinātus bronzas un māla traukus. Romieši daudz mācījās no etrusku meistariem, kuru mākslinieciskās prasmes atstājušas dziļas pēdas Romas arhitektūrā, glezniecībā un tēlniecībā.…

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −2,09 €
Work pack Nr. 1153360
Load more similar papers

Send to email

Your name:

Enter an email address where the link will be sent:

Hi!
{Your name} suggests you to check out this Atlants.lv paper on „Romas kultūra”.

Link to paper:
https://eng.atlants.lv/w/976714

Send

Email has been sent

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register