Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
6,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:534343
 
Author:
Evaluation:
Published: 22.04.2010.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: n/a
References: Not used
Extract

1.Salīdzināmo tiesību (ST) priekšmeta saturs un nozīme.
Salīdzināmā jurisprudence sevī ietver divu vai vairāku valstu tiesību sistēmu analītisku izpēti atsevišķu aspektu salīdzināšanas ceļā, lai noteiktu to kopīgās un atšķirīgās iezīmes. Strīdīgie viedokļi par ST juridiskās disciplīnas dabu var būt kā:- zinātniska metode (ties.sal. izpētes metode bez patstāvīga priekšmeta); - tīra zinātne (patstāvīga disciplīna ar savu patstāvīgu priekšmetu); - zinātniska palīgdisciplīna tiesību teorijas ietvaros (salīdzinošas metodes teorija kā vispārējās tiesību teorijas daļa). Tiešāks jēdziens ST ir salīdzinošās jurisprudence.
ST galvenais izpētes priekšmets ir valsts tiesības un to klasifikācija. Priekšmetam ir vispārējā un sevišķā daļa. Vispārēja daļa: 1) (ST) priekšmeta daba; 2) ST metodoloģija: 3) ST mērķis un uzdevums; 4) ST salīdzināšanas un vērtēšanas kritēriji. Sevišķā daļa: 1) strukturālais aspekts (dažādas tiesību masīva struktūras) – tiesību loki, tiesību sistēma, normatīvais masīvs,ties.sargājošo institūciju struktūra, institūcijas,kas nodrošina t n veidošanos un īstenošanu, doktorīnas: 2) nozaru aspekts – civiltiesības, konstitucionālās, kriminālties, procesuālās ties.
ST pielietošanas jomas. Akadēmiskās:- sekmē nac ties izpēti;- atvieglo ārvalstu ties sist izpratni;- ceļ stud ties kultūras līmeni;- grauj ksenofobiju ties jomā. Praktiskā: -palīdz likdoš ievērot ārvalstu pieredz;- sekmē nac privātties normu harmoniz un unifik izstrādājot starptaut konvenc un tipveida līg;- sekmē nac publ ties normu harmoniz un unifik izstrādājot rekomendāc šajā jomā;- aizpilda „baltos plankumus” ties ļaujot iatulkot ar komperatīvās met.palīdzību citu ts tiesu lēmumus;- palīdz juristiem risināt ārvalstu ties jautāj, kas rodas viņu praksē;- palīdz zinātniekiem izmantot ārvalstu pieredzi ties jomā savos darbos.

2.ST zinātnes vēsturiskā attīstība.
Pastāv pretrunīgi viedokļi par zinātnes pirmssākumiem. Viens viedoklis -no 4.gs.p.m.e., bet cits, ka 1900.g., kad notika pirmais starptautiskais komparitivistu kongress. Aristotelis 4.gs.p.m.ē. salīdzina 40 grieķu polisu iekārtas darbā „Politika”, ko uzskata par ST sākumpunktu. Platons 5.gs.p.m.ē. darbā „Valsts” salīdzina valstis konstitucionālo ties. Jomā. Taču tā ir 4., 5.gs radusies salīdzinošā metode, bet kā patstāvīga zinātne tā radās 1900.g., kad tiek klasificētas tiesību saimes, noteikts ST priekšmets.…

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register