Gramatiskā iztulkošana – tiesību normas satura noskaidrošana normatīvo aktu tekstu analīze noskaidrojot atsevišķu šo tekstu vārdu nozīmi, vārdu gramatiskos saturus, pievēršot uzmanību pieturzīmēm, nosakot teikumu semantisko struktūru utt.
Sistēmiskā interpretācija – tāds iztulkošanas paņēmiens, kas paredz tiesību normu satura iztulkojamās normas loģisko sakaru ar citām normām, noskaidrošanu, ņemot vērā to vietu un nozīmi kādā normatīvā aktā, institūtā, tiesību nozarē. Sistēmiskā metode kalpo tiesību normu savstarpējās sasaistes un atkarības izzināšanai. Tiesības, tiesību sistēma ir ārkārtīgi sarežģīta tiesību normu, principu un prakses savstarpēji vienota, organizatoriski un saturiski saskaņota sistēma.
Teleoloģiskā interpretācija – dod iespēju noskaidrot tiesību normas pieņemšanas mērķi. Teleoloģiskā iztulkošana nozīmē iztulkošanu saskaņā ar normas juridiskiem un sociāliem mērķiem vai nolūkiem, kas saskatāmi vai izriet no normas, likuma un tiesību pamatprincipiem. Katra tiesību norma un uz tās pamata prognozētais tiesiskais regulējums ir vērsts uz kādu mērķi, pareizāk, uz šī mērķa sasniegšanu. Šie mērķi var būt tieši izteikti tiesību normās, likumos vai arī netieši izrietēt no tiesiskā regulējuma satura.
Vēsturiskā interpretācija – iztulkošanas paņēmiens, ar kura palīdzību noskaidro tiesību normas saturu, izzinot tās vēsturiski politiskos apstākļus, nosacījumus, cēloņus, iemeslus un ieganstus. Vēsturiskais iztulkošanas elements dod racionālus norādījumus par likuma mērķi. Katra tiesību norma ir pieņemta konkrētos apstākļos, kad tā bija nepieciešama. No tā laika apstākļu un nosacījumu viedokļa, jāpēta normas teksta ietverto vārdu, jēdzienu un satura nozīme, jānoskaidro, ko ar šo normu likumdevējs gribējis sasniegt. Vēsturiskās interpretācijas metodes uzdevums ir "rekonstruēt likuma iekšienē mītošo domu".