Sešas domāšanas cepures. Edvards de Bono. Organizāciju kultūra. Organizāciju vadības psiholoģija.
“Domāšana ir nebeidzami attīstāms cilvēkresurss. Šobrīd mēs neesam apmierināti ar šo mūsu tik ļoti nozīmīgo spēju. Neatkarīgi no tā, cik labi un attīstīti mēs esam, mums vienmēr vajadzētu kļūt vēl labākiem un spējīgākiem” - Dr. Edvards de Bono.
Izmantojot reālus dzīves piemērus, Dr. de Bono savā grāmatā rada scenārijus, kas parāda kādā veidā efektīva domājošo cepuru izmantošana var:
• koncentrēt daudz skaidrāku domāšanu;
• novest pie jaunām idejām;
• uzlabot komunikāciju un tādā veidā novest pie lēmuma pieņemšanas.
Dr. de Bono koncepcija tiek pielietota dažās pasaules lielākajos uzņēmumos. Sešas domājošās cepures devušas iespēju organizācijam, viņu vadītājiem un treneriem efektīvi strādāt un nemitīgi uzlabot darbības rezultātus un būt konkurentu priekšā, jo organizāciju vadītāji ir atzinuši Dr. de Bono domšanas metodi par noderīgu efektīvam vadības stilam, konfliktu risināšanā un mūsdienīgajiem organizāciju attīstības principiem.
"Sešu domāšanas cepuru” metodi var īstenot cilvēku grupa, kura meklē inovatīvas idejas jautājuma, problēmas vai konflikta risinājumiem. Metodi ir lietderīgi izmantot ikdienā darbiniekiem, grupu vadītājiem, projektu vadītājiem, cilvēkresursu nodaļās, biznesa struktūrvienību vadītājiem, inženieriem, advokātiem un citiem profesionāļiem kā arī pētniecības un attīstības nodaļās, produkta attīstības nodaļās, pārdošanā, reklamēšanā, mārketingā, IT, finansēs, klientu aprūpē.
Sešu cepuru metode ir, iespējams, vissvarīgākā pārmaiņa cilvēku domāšanā pēdējo 2300 gadu laikā. Tā ikvienam no mums ļauj attīstīt spēju radīt oriģinālas idejas un vērtības, kas var izmainīt pasauli.