Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ

Great deal: today with a discount!

Regular price:
2,49
You save:
0,47 (19%)
Discounted price*:
2,02
Purchase
Add to Wish List
ID number:549140
Author:
Evaluation:
Published: 08.01.2016.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: n/a
References: Not used
Extract

35. NOX samazināšana dūmgāzēs sekundārās metodes:Pie sekundārajām metodēm samazina NOX daudzumu dūmgāzēs: Var iedalīt: Sausās metodes, mitrās metodes.Sausās metodes iedala: a) Selektīvā nekatalītiskā - dūmgāzēs tiek izsmidzināts amonjaks. Notiek reakcija, kā rezultātā NOX pārveidojas par brīvu N2 un H2O (900-1100) b)Selektīvā katalītiskā - tāpat dūmgāzēs tiek iesmidzināts amonjaks, bet dūmgāzes plūst caur katalizatoru, tādēļ nepieciešamā temperatūra ir no 300-400 grādiem. efektiv 80-90%, ar laiku samazin., jo uz katal. rodas nogulsnes utt.. Katalizators ir vairāku ķīmisku savienojumu sajaukums.c) Vienlaicīga SO2 un NOx atdalīšana - kā absorbents tiek izmantota aktīvā karbonizētā ogle. Sākotnēji tiek absorbēts sēra dioksīds. Tālāk tiek pievadīts amonjaks, lai NOx sadalītu par slāpekli un ūdeni. Aktīva ogle darbojas kā katalizators.Mitrā metode. (SNOX process) samazinās SO2 un NOx. Šajā procesā SO2 tiek katalītiski oksidēts par SO3, savukārt NOx tiek reducēts par N2 un H2o, izmantojot amonjaku.
36. Putekļu atdalīšana no dūmgāzēm ar dinamiskajiem un mitrajiem savācējiem:Dinamiskie kolektori:Visizplatītākais veids ir ciklons. Radušos centrbēdzes spēku rezultātā cietās daļiņas tiek atsviestas uz ciklona iekšējām sieniņām. Cikloni var būt ar tangenciālu vai aksiālu dūmgāzu ieplūdi. Cikloniem ar aksiālu ieplūdi rotācijas kustību piešķir lāpstiņas. Cietās daļiņas, kas nonāk uz ciklona iekšējās virsmas, ar sekundārās gāzu plūsmas palīdzību tiek izvadīts ārā no tā. Samazinoties diametram pie dotā plūsmas ātruma, atdalīšanas efektivitāte pieaug, tāpēc biežāk izmanto vairākus maza diametra ciklonus. Mitrie kolektori: Pamatojas uz to, ka dūmgāzes saskaras ar šķidrumu un cietās daļiņas paliek tajā. Visizplatītākais ir skruberis: tajā dūmgāzes plūst ar ļoti lielu ātrumu, un plūsmā tiek padots ūdens. Tas sadalās sīkos pilienos un cietās daļiņas pāriet šajos pilienos. Izmanto arī Venturi caurules. Tajos dūmgāzes plūst caur droseli kas palielina to ātrumu un tiek padots ūdens. Maisījums nonāk difuzorā, un pilieni tiek atdalīti separatorā.
37. Putekļu atdalīšana no dūmgāzēm ar auduma filtriem un elektrostatiskajiem atdalītājiem: Auduma filtri: sastāv no vairākiem vertikāli izvietotiem šķiedru auduma filtriem vai auduma caurulēm. Dūmgāzes tiek padotas šajos filtros vai caurulēs. Darbojas kā putekļu sūcēja filtrs. Cietās daļiņas paliek filtros, bet dūmgāzes izplūst cauri. Parasti filtriem ir tīrīšanas sistēmas. Tīrīšanas metodes: 1 - mehāniska kratīšana. 2 – reversa gaisa plūsma. 3 – zem spiediena esoša pulsējoša gaisa strūkla. Auduma filtriem pastāv arī aizdegšanās risks. Elektrostatiskie filtrs ar cauruli: sastāv no metāla caurules, caur kuru plūst dūmgāzes. Caurules vidū atrodas stieple, kas pieslēgta pie līdzstrāvas avota negatīvā pola. Tiek radīta jonizāciju, rezultātā rodas gāzes joni un brīvie elektroni. Negatīvās daļiņas kopā ar gāzēs esošajām cietajām daļiņām tiek pievilktas pie caurules sienas. Ik pa laikam caurules tīra ar ūdens strūklu utt. Elektrostatiskie filtrs ar plāksnēm: darbojas tāpat, tikai sastāv no vertikāli novietotām plāksnēm, kas pamīšus pieslēgtās + un – augsta sprieguma līdzstrāvas avota polam. Dūmgāzu plūsma notiek starp plāksnēm.
40. siltumtīklu konstrukcijas, to iedalījums. Virszemes Siltumietaises: Siltumtīkli iedalās virszemes un apakšzemes siltuma tīklos. Apakšzemes siltuma tīkli, savukārt, iedalās kanālu (necaurstaigājamos, puscaurstaigājamos un caurstaigājamos) un bezkanālu siltuma tīklos. Virszemes – Novieto uz atbalstiem vismaz 35 cm augstumā no zems. Atbalsti var būt dzelzsbetona vai metāla, un tie atļauj caurulēm kustēties garenvirzienā. Attālums starp balstiem ir atkarīgs no diametra. Jo mazāks diametrs, jo šis attālums ir mazāks. + Viegla apkalpošana un piekļuve remontam, mazākas ierīkošanas izmaksas.

Author's comment
Editor's remarks
Load more similar papers

Send to email

Your name:

Enter an email address where the link will be sent:

Hi!
{Your name} suggests you to check out this Atlants.lv paper on „Siltumapgāde”.

Link to paper:
https://eng.atlants.lv/w/549140

Send

Email has been sent

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register