Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
0,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:167724
Author:
Evaluation:
Published: 11.05.2007.
Language: Latvian
Level: Secondary school
Literature: 12 units
References: Used
Extract

Izmantotie jēdzieni: sirreālisms, dadaisms, avangards, absolūtais reālisms, virsreālisms, „izsmalcinātais līķis” (le cadavre exuis), automātiskā rakstība, abstraktais sirreālisms, figurālais sirreālisms, Galerie Pierre, ready-made.
Sirreālisms (no franču vārda surréalité - pāri realitātei stāvošs (virsreālisms), absolūtais reālisms) sākumā bija literārs virziens. Viens no modernisma virzieniem 20.gs. literatūrā un mākslā. Ap 1922.g.sirreālisms attīstījās no dadaisma, taču vienlaikus bija būtiski citāds. Sirreālisti neaprobežojās ar vecās kultūras noliegumu – viņi centās radīt jaunu pasaules ainu. Sirreālisms ietekmēja glezniecību, tēlniecību, teātri un kino. Sirreālisms izsīkst līdz ar Otrā pasaules kara beigām.
Parīzes literātu grupa (L. Aragons, P. Eliārs u.c.) ar Andrē Bretonu priekšgalā atšķēlās no dadaistiem. Drīz viņiem pievienojās vairāki citi avangarda gleznotāji. Savu kustību Bretons un viņa domubiedri apzīmēja ar terminu, ko 1917.g. bija radījis Gijoms Apolinērs. Slavens ir fakts, ka franču dzejnieks Gijoms Apolinērs savu 1917. gadā pirmoreiz izrādīto lugu "Tirēzijas krūtis" nosaucis par sirreālistisku drāmu, jo savā darbā autors tiecies izteikt to, "kas ir pārāks par īstenību". Andrē Bretons tūlīt pārņēma Apolinēra izteikto apzīmējumu, jo tas precīzi atbilda jaunā mākslas virziena koncepcijai. Savas lugas priekšvārdā Apolinērs arī norādīja, ka māksliniekam savā mākslā jāatgriežas pie dabas, taču nevajag to atdarināt fotogrāfiski precīzi, bet gan jāliek lietā sava radošā fantāzija, tā dabā saskatāmo izpaužot caur savu emocionālo izjūtu prizmu.…

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −1,48 €
Work pack Nr. 1174527
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register