Soc. psiholoģija ir viena no visperspektīvākajām psiholoģijas zinātnes nozarēm, kura pēta psihiskās parādības, kas rodas mijiedarbības gaitā cilvēku grupās, tajā skaitā dažādās organizētās un neorganizētās cilvēku kopībās.
Soc. psiholoģija palīdz izprast indivīda attiecības un attieksmi saskarsmē ar sabiedrību. Tā ļauj analizēt indivīda rīcību un uzvedību noteiktās situācijās - kāpēc viņš darā tieši tā un ne citādi. Izzinot soc. psiholoģijas zinātni, cilvēks izprot sevi un apkārtējos; tas ļauj veiksmīgāk veidot kontaktus un attiecības, pilnvērtīgāk veikt darbu un veiksmīgāk pārvarēt stresa situācijas.
Dzīvojot sabiedrībā, tās loceklim vienmēr nākas kontaktēties ar citiem cilvēkiem, izmantojot dažādas zīmes un citus paņēmienus. Jebkuru mijiedarbību starp cilvēkiem sauc par saskarsmi. Piemēram, tu pasmaidīji garāmgājējam uz ielas, bet viņš – tev, tu apkampi savu labāko draugu un viņš tev atbildēja ar to pašu, tu sarunājies ar paziņu un viņš tevi uzklausa, utt. Saskarsmes līdzeklis var būt mīmika, žesti, darbības, vārdi, darbības rezultāti. Tie atspoguļo otra cilvēka attieksmi pret tevi. Zinot mīmikas un žestu nozīmi, tu zini cilvēka pašreizējo noskaņojumu ( vai viņu kaut kas nomāc vai pretēji ), attieksmi pret tevi. No tā, cik pilnīgi un dziļi katrs partneris spēj saprast otru, ir atkarīga saskarsmes efektivitāte.…