-
Špikeris civiltiesībās
2011 - 2015 years
47. Darījuma saturs.
Katrā darījumā var būt 3 sastāvdaļas. Būtiskās, dabiskās un nejaušās. Būtiskās ir tādas, kuras nepieciešamas kāda noteikta darījuma jēdzienam bez kā šis darījums nemaz nav iespējams. Darījuma būtiskās sastāvdaļas puses nevar ne grozīt ne atcelt. Šīs būtiskās sastāvdaļas ir svarīgas lai noteiktu kas tas ir par līgumu, līdz ar to lai varētu atrast uz šo līgumu attiecināmaās speciālās ties. Normas. Dabiskās sastāvdaļas ir tās kuras ja darījums ir noslēgts iestājas pašas pēc likuma, kā tā sekas. Darījuma dalībnieki dabiskās sastāvdaļas var grozīt vai papildināt. Nejaušās sastāvdaļas ir darījuma dabisko sastāvdaļu paplašinājumi vai aprobežojumi, kā arī blakusnoteikumi.
Pastāv 3 veidu blakusnoteikumi. Nosacījumi, izlikumi, termiņi. Nosacījums ir tāds blakusnoteikums ar kuru līguma spēks ir darīts atkarīgs no kāda nākoša un nezināma noteikuma. Var iedalīt atliekošie un atceļošie. Atliekošie nosacījumi darījuma sākumu atliek līdz kādam noteiktam faktam iestājoties. Atceļošie ir tādi nosacījumi, kas izbeidz kādu darījumu šim faktam iestājoties. Uzlikums ir tāds blakusnoteikums ar kuru ir noteikts kāds pienākums kaut ko dot, darīt, bet šis pienākums nav ekvivalents šai tiesībai, bet šis pienākums aprobežo vai samazina piešķirtās tiesības. Termiņi ir tādi blakusnoteikumi ar kuru palīdzību no tiesiska darījuma izrietošās tiesības nosaka sākumu vai ilgumu ar noteikta brīža iestāšanos.
54. Pārpilnvarojums.
Pārpilnvarojums jeb substitūcija ir pilnvarnieka aizvietošana ar citu pilnvarnieku konkrētajās pilnvarojuma tiesiskajās attiecībās: pilnvarojuma līgums ir uzticības līgums. Pilnvarniekam ir pienākums to izpildīt pašam personīgi, bet saskaņā ar CL pārpilnvarojums ir iespējams 2 gadījumos : 1, ja kaut kādu iemeslu dēļ pilnvarnieks pats nespēj izpildīt uzdevumu un nedrīkst vilcināties ja vien tas nav aizliegts. Pārpilnvarojums ir iespējams ja šādas tiesības pilnvarniekam pilnvarotājs ir piešķīris. Ir vēl 2 pilnvaras kas nav CT- tās ir parastā komercpilnvara un prokūra. Komercpilnvaru izdod Sia un AS. Prokūra ir obligāti jāreģistrē lai būtu spēkā. Komercreģistrā.
55. Civiltiesību aizsardzības veidi.
Civilo tiesību aizsardzība ir tiesisko paņēmienu un līdzekļu kopums ar kuru palīdzību personas var aizstāvēt savu civilo tiesību realizāciju. CT tāpat kā citām tiesību nozarēm ir savi subjektīvo tiesību aizsardzības veidi: 1. Tā stāvokļa atjaunošana kāds bija pirms tiesību aizskāruma. Katram ir tiesības prasīt tiesas ceļā atsaukt ziņas kas aizskar viņa godu un cieņu, ja šāds ziņu izplatītājs nepierāda, ka tas atbilst patiesībai. 2. Aizskarto tiesību atzīšana. CPL paredz ka gadījumā, ja ir nozagts uzrādītāja vērtspapīrs tiesīgā persona var lūgt tiesu atzīt šo dokumentu par anulētu un pēc tam atjaunot tiesības. 3. Piespiešana izpildīt civilo pienākumu natūrā.CL nosaka ,ka pārdota lieta īstajā laikā un īstajā vietā jānodod pircējam, ja tā nenotiek tad tiesas ceļa var prasīt pirkuma līguma izpildi. 4. Civiltiesisko attiec. Izbeigšana vai grozīšana.
5. nodarīto zaudējumu piedzīšana no personas, kas ir aizskārusi citas personas subjektīvās tiesības. Tos var piedzīt tiesas ceļā. Katrs zaudējums kas nav nejaušs ir jāatlīdzina. Zaudējums ir nejaušs kad tā cēlonis ir nejaušs notikums vai nepārvarama vara.
6. līgumsoda piedziņa. Var piedzīt ar tiesas palīdzību. 7. Tiesiska darījuma atzīšana par spēkā neesošu. To var atzīt tiesa pēc ieinteresēto personu lūguma šādos gadījumos: 1. Kad darījumu puse nav bijusi rīcībspējīga,2. Kad darījumu taisot nav ievērota forma 3. Kad darījuma taisīšana panākta ar viltu, maldiem vai spaidiem.
56. Pašpalīdzība. Nepieciešamā pašaizstāvība.
…
atbildes uz 60 eksāmena jautājumiem civiltiesībās. 1. civiltiesību jēdziens 2. civiltiesību priekšmets, 3. civiltiesiskā regulēšanas metode 7. Civiltiesiskās attiecības elementi. 8. Civiltiesiskās attiecības saturs. 13.Fizisko peronu daļēja rīcībspēja. 14.Aizbildnība un aizgādnība.15. Personas dzīves vieta un tās nozīme civiltiesiskajās attiecībās. 16. Personas izsludināšana par mirušu. 18. Juridisko peronu veids. 19. Juridisko personu tiesībspēja. 20. Juridisko personu rīcībspēja. 25. patērējamās un nepatērējamās lietas.26. Dalāmas un nedalāmas lietas 27. Lietu kopības. 29. Galvenās lietas būtiskās daļas. 39. Juridiskā fakta un juridiskā sastāva jēdziens.40. Juridiskās darbības 41.Juridiski notikumi.42. Tiesiskā darījuma jēdziens. 43. Tiesisku darījumu klasifikācija pēc pušu skaita. 44. Darījumu klasifikācija pēc noslēgšanas veida( konsensuāli, reāli). 49. Pārstāvības jēdziens un nozīme civilo tiesību aizstāvēšanā un realizēšanā. 50. Pārstāvības attiecības dalībnieki.53. Pilnvara. 57.Aizturējuma tiesības.58.Ķīlāšanas tiesības. 59. Noilgums 60. Noilguma termiņa sākums un apturējums. izmantots civillikums un studiju konspekti
- Civiltiesības
- Civiltiesības: vispārējā daļa
- Špikeris civiltiesībās
-
You can quickly add any paper to your favourite. Cool!Civiltiesības: vispārējā daļa
Summaries, Notes for university8
-
Civiltiesības
Summaries, Notes for university52
-
Nobeiguma eksāmena jautājumi: valsts, Eiropas, civiltiesības, krimināltiesības
Summaries, Notes for university43
-
Romiešu civiltiesības: lietu tiesības
Summaries, Notes for university2
-
Civiltiesības. Vispārīgā daļa
Summaries, Notes for university9