Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ

DiscountGreat deal: today with a discount!

Regular price:
6,49
You save:
1,23 (19%)
Discounted price*:
5,26
Purchase
Add to Wish List
ID number:923856
Author:
Evaluation:
Published: 14.02.2017.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: n/a
References: Not used
Extract

25. Vislabvēlīgākie periodi spēka, ātruma un citu spēju attīstīšanai zēniem un meitenēm.
Izturība. Optimālais posms izturības attīstīšanā ir saistīts ar visstraujāko cilvēka ķermeņa augšanu. Lielāku vērību aerobo spēju attīstīšanai, pakāpeniski palielinot slodzes apjomu, jāvelta, kad augšana garumā apstājas. Visas biomotorās spējas ir attīstāmas, tāpēc aerobas slodzes ir ieteicamas arī pirms skolēns sasniedz visstraujāko ķermeņa augšanu garumā. Kad skolēns strauji aug, aerobo slodzi dozē ļoti individuāli. To var pakāpeniski palielināt, samazināt vai arī noturēt iepriekšējā līmenī, ņemot vērā skolēna pašsajūtu. Vispārējās izturības attīstībā sensitīvais attīstības periods ir no 15 līdz 20 gadu vecumam.
Spēks. Optimālais posms spēka attīstīšanai ir pēc straujās augšanas: meitenēm, kad sākas menstruācijas, zēniem – 12–18 mēnešus pēc straujā augšanas posma. Spēka spējas palielinās 11–13 gadu vecumā. Absolūtā spēka attīstīšanai sensitīvais periods ir 14–17 gadu vecumā.
Ātrums. Atsevišķu kustību ātruma attīstīšanās bērniem ir atšķirīga dažādos vecumos un dažādām muskuļu grupām. 4–5 gadu vecumā kustību ātrums ir lielāks locītavās, kuras atrodas tuvāk ķermeņa vidus asij, piemēram, plecu un gurnu locītavās. 6–7 gadu vecumā palielinās distālo (tālāko) locītavu kustību ātrums, piemēram, pieaug pirkstu kustību ātrums. Kustību biežums jeb temps pakāpeniski (līdz pat divām reizēm) palielinās pirmskolas un jaunākajā skolas vecumā. Īpaši intensīvi tas progresē zēniem, kam pirmais straujais ātruma (kustību biežuma) attīstīšanās posms ir vecumā no 7 līdz 9 gadiem, otrais – vecumā no 13 līdz 16 gadiem, bet pirms pubertātes tā pieaugums samazinās. Meitenēm pirmais straujais ātruma (kustību biežuma) attīstīšanās posms ir vecumā no 6 līdz 8 gadiem un otrais – vecumā no 11 līdz 13 gadiem. Sporta zinātnieki uzskata, ka dažādu ātruma spēju izpausmes formu sensitīvais periods vidēji abiem dzimumiem ir no 11 līdz 14 gadu vecumam. Arī ātrspēka spējām ir līdzīgs sensitīvais periods.
Lokanība. Lokanība ir fiziskā spēja, kas attīstās visagrāk, jo tās straujāka attīstīšanās sākas četru gadu vecumā un turpina attīstīties pirmsskolas un jaunākajā skolas vecumā. Visstraujāk lokanība abiem dzimumiem attīstās vecumā no 6 līdz 10 gadiem, bet tās dabiskā attīstīšanās turpinās arī straujās augšanas laikā. Pasīvās lokanības attīstīšanās sensitīvais periods ir vecumā no 9 līdz 10 gadiem. Aktīvās lokanības attīstīšanās sensitīvais periods no 10 līdz 14 gadiem.
Kustību koordinācija. Koordinācija bērniem visstraujāk attīstās 7 gadu vecumā. Jaunākajā skolas vecumā turpinās tās pilnveide, kas labvēlīgi ietekmē kustību apguves veidošanos. Optimālais posms kustību koordinācijas attīstīšanai zēniem ir no 9 līdz 12 gadiem, bet meitenēm no 8 līdz 11 gadiem.

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register