-
Starptautiskā biznesa vide
3) Teokrātisko tiesību sistēma pamatojas uz reliģiskiem un garīgiem principiem, lai definētu likumdošanas vidi. Šāda veida likumdošanas sistēma piešķir pilnīgu legālo autoritāti reliģiskajiem līderiem, kuri izmanto reliģiskos likumus, lai vadītu sabiedrību. Islamiskie likumi ir izplatītākā teokrātiskā sistēma mūsdienās, tā pamatojas uz Korānu, svētajiem rakstiem.
4) Paražu tiesību sistēma noenkuro sevi ikdienas pieredzes gudrībās, vai vairāk intelektuāli – pamatīgās garīgās un filozofiskās tradīcijās. Dažas valstis pasaulē šodien darbojas ar šo likumdošanas sistēmu, kas ir pilnībā balstīta uz paražām.
5) Jauktā likumdošanas sistēma parādās, kad divas vai vairākas likumdošanas sistēmas darbojas valstī. Vairums valstu ar jaukto likumdošanas sistēmu ir Āfrikā un Āzijā. Arī ASV ir jauktā likumdošanas sistēma.
Likumdošanas ietekme uz starptautisku uzņēmējdarbības veikšanu:
• Nacionālie likumi ietekmē visas vietējā biznesa aktivitātes;
• Nacionālie likumi ietekmē pārrobežu aktivitātes;
• Starptautiskie līgumi un konvencijas var regulēt pārrobežu darījumus.
Juridiskie noteikumi ietekmē vai nu ikdienas darbības, vai arī ilgtermiņa kompānijas konkurētspēju.
…
Ekonomiskā vide Atšķirīgās valstīs ir atšķirīgi ekonomiskās attīstības līmeņi, sniegums un potenciāls. Novērtējot valsts pievilcību, lai tajā nodarbotos ar uzņēmējdarbību un pēc tam esot tur, lai veiktu apdomīgas investīcijas un operacionālos lēmumus, svarīgi ir tas, kā vadītāji saprot ekonomisko izmaiņu ietekmi. Kad uzņēmums vēlas darboties citā valstī, tam ir jāatrod atbildes uz jautājumiem, kas saistīti ar bagātību, ienākumiem, stabilitāti, nabadzību. Tam jāsagatavojas, ņemot vērā politisko un ekonomisko notikumu dinamisko dabu, tikt galā ar jauniem jautājumiem. Paralēli nosakot ārzemju tirgus, kurā uzņēmums darbojas, vadītājiem ir jānovēro tie, kurās tie nedarbojas. Globalizācija savieno valstis dažādos veidos; izmaiņas vienā valstī var radīt ekonomiskas sekas citās valstīs. Uzņēmumiem jāvēro arī ekonomiskās izmaiņas tajās valstīs, kurās tie paši nedarbojas, taču darbojas to konkurenti. Ekonomiskā snieguma uzlabošana vai pārskatītas ekonomiskās procedūras konkrētā valstī var negaidīti pastiprināt sāncenšu konkurētspēju. Nacionālās ekonomiskās vides nemitīgi mainās. Daudzas valstis ir pieņēmušas brīvā tirgus principus. Valsts ekonomiskā politika sniedz skaidru norādi uz valdības mērķiem un ekonomiskajiem darbarīkiem un tirgus reformām, kas tiem jāpieņem. Tādējādi, ekonomiskās attīstības procesu saprašana un tirgus pārmaiņas sagatavo vadītājus, lai tie pamanītu tās mazās ekonomiskās izmaiņas konkrētā valstī, kas sola būtiski iespaidot tirgu. Ekonomiskā attīstība ir vitāli svarīga iedzīvotājiem, vadītājiem, politisko pieeju veidotājiem un institūcijām. Pieaugošais brīvā tirgus triumfs pār ekonomikām ir pamudinājis daudzas valstis radīt ambiciozas ekonomiskās programmas. Savā veidā ekonomiskās attīstības pūles ir palīdzējušas daudzām valstīm uzlabot to dzīves līmeni. Tāpat arī daudzas attīstības programmas dažādās valstīs ir izgāzušās. Plašāka izpratne par ekonomiskās pārejas procesiem un attīstību, palīdz vadītājiem pieņemt labākus lēmumus, kas sniegtu labumu viņu uzņēmumiem, valstīm un pasaulei. Ekonomisko izmaiņu ietekmei ir dažādas iezīmes. Dažas ir tiešas un viegli savienojamas ar vidēm, uzņēmumiem vai konkurentiem. Citas izrāda smalkāku ietekmi uz uzņēmumu aktivitātēm un to vispārējo sniegumu. Kopumā valsts ekonomiskās vides izpratne palīdz vadītājiem labāk novērtēt kā notikumi tirgos ietekmēs viņu kompānijas darbību.
- Organizācijas iekšējā un ārējā vide. Uzņēmuma darbības uzsākšana mainīgajā vidē
- Starptautiskā biznesa vide
- Starptautiskā biznesa vide
-
You can quickly add any paper to your favourite. Cool!Starptautiskā biznesa vide
Summaries, Notes for university3
-
Organizācijas iekšējā un ārējā vide. Uzņēmuma darbības uzsākšana mainīgajā vidē
Summaries, Notes for university5
-
Starptautiskā biznesa vide
Summaries, Notes for university3
-
Starptautiskā biznesa vide
Summaries, Notes for university2
-
Starptautiskā biznesa vide
Summaries, Notes for university7