Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
11,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:280220
 
Author:
Evaluation:
Published: 13.12.2009.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: n/a
References: Not used
Time period viewed: 2000 - 2010 years
Extract

Starptautisko tiesību jēdziens un vēsture
1.Kas ir vispārējās starptautiskās tiesības (general international law)?
- Vispārējās pretstatā reģionālajām – noteikumi un principi, kas piemērojami lielam skaitam valstu, balstoties uz paražu tiesībām vai starpvalstu līgumiem.
2.Kāda ir atšķirība starp starptautiskajām publiskajām tiesībām un starptautiskajām privāttiesībām objekta, subjektu un avotu ziņā?
- St.pub.t reglamentē publiska rakstura tiesību attiecības, privāttiesības reglamentē civiltiesiska rakstura tiesību attiecības ar ārvalstu elementa līdzdalību. Objekts ir starptautiskās attiecības, bet priv.t. līgumattiecības vai cita veida privāttiesiska rakstura attiecības starp valstīm, fiz un jur personām. St.pub.t par subjektu var būt valstis, tautas un nācijas, kas cīnās par savu nacionālo neatkarību, starpt. org. un valstīm līdzīgi veidojumi. St.pub.t avoti ir starptautiskie līgumi un paražas+tiesību principi, doktrīna
3.Kāpēc valstis pārsvarā ievēro starptautiskās tiesības pat tad, ja uz pārkāpēju ne vienmēr var attiecināt efektīvu sankciju sistēmu?
- Tāpēc, ka valstis ir cieši saistītas viena ar otru ar ekonomiskiem sakariem utml. Valstis pārsvarā ir ieinteresētas mierīgā līdzāspastāvēšanā, drošībā... utt.
4.Kas ir retorsija?
- Izcelsme - vidusl. latīņu retorsio. Retorsija – ārvalsts subjektu tiesību ierobežojoši pasākumi, kas veikti ar mērķi panākt kādu diskriminējošu pasākumu atcelšanu no otras valsts puses.
- polit. Nemilitāri pasākumi, ko viena valsts vērš pret otru valsti vai tās pilsoņiem, nepārkāpdama starptautisko tiesību normas, un kas saistīti ar otras valsts nedraudzīgu rīcību (piem., muitas karš).
5.Kas ir represālija?
- Valsts tiesībpārkāpējas tiesību atbildes ierobežošana vai pārkāpšana no cietušās valsts puses bet bez spēka pielietošanas, ievērojot atbilstības principu Piespiedu līdzekļi, kurus kāda valsts vērš pret citas valsts pilsoņiem, institūcijām (kā pretdarbību tās prettiesiskai rīcībai).
6.Vai starptautiskās tiesības pārsvarā ir imperatīvas vai dispozitīvas, kas par to liecina?
- st.t. pārsvarā ir dispozitīvas, jo valstīm nav pienākums ievērot starptautisko tiesību normas, nav arī jāpilda ar starptautiskās tiesas lēmumu uzlikts pienākums.
7.Kas ir valsts suverenitāte, kas neatkarība?
- Suverenitāte ir viens no konstitucionālisma pamatprincipiem. Jēdziens “suverenitāte” ir veidojies no vārdiem “vara” un “augstākais”. Tātad, tā ir varas īpašība, varas kvalitāte būt augstākajai. Suverenitāte ir valsts galvenā īpašība, turklāt tai ir jābūt gan iekšējai, t.i. neatkarīgajai no valstiskajām varām, gan ārējai.
- Neatkarība ir spēja stāties starptautisko tiesību attiecībās ar citām valstīm kā patstāvīgam subjektam. Neatkarība nozīmē, ka neviena cita valsts nekontrolē procesus valstī

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −1,48 €
Work pack Nr. 1119798
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register