Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
9,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:838894
 
Author:
Evaluation:
Published: 19.02.2009.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: n/a
References: Not used
Extract

1.Diplomātijas jēdziens un avoti.

Starptautisko attiecību jēdziens.
Starptautiskās attiecības – sabiedrisko attiecību nozare; aptver politiskās, ekonomiskās, zinātnes, tehnikas, kultūras u.c. attiecības starp valstīm, valstiskiem veidojumiem, nācijām, kas cīnās par savu neatkarību, un starptautiskajām organizācijām.

Diplomātijas jēdziens.
Diplomātija – valsts un valdību vadītāju, kā arī ārējo sakaru iestāžu oficiāla darbība valsts ārpolitikas mērķu īstenošanai un tās suverēno tiesību un interešu aizsardzībai. Diplomātiskās darbības formas ir starptautiskie kongresi, konferences, vienošanās, diplomātiskās sarunas un sarakste, starptautisko līgumu un vienošanos sagatavošana un noslēgšana, valsts pārstāvība citās valstīs ar pārstāvniecību un misiju starpniecību, valsts pārstāvju piedalīšanās starptautisko organizāciju darbībā un citas formas. Diplomātijas organizāciju, diplomātiskās darbības formas un metodes nosaka valsts ārpolitikas mērķi un uzdevumi.
Verdzības iekārtā diplomātijas attīstība bija saistīta ar vergu un jaunu tirgu iegūšanu un teritoriju paplašināšanu. Senās valstis sūtīja pārstāvjus uz sarunām, slēdza līgumus un vienošanās (Ķīna, Babilonija, Ēģipte), sūtīja speciālas misijas (Senā Grieķija, Senā Roma).
Feodālisma laikmetā sadrumstalotajām valstīm bija raksturīga „privātā” diplomātija, kuras mērķis bija paplašināt zemes īpašumus. Karu starplaikā notika sarunas, tika slēgti miera līgumi, organizētas militārās savienības utt. Plašas diplomātiskās attiecības attīstīja Bizantija, kas izveidoja speciālu ārlietu resoru. 15. gs. vidū sāka veidoties pastāvīgas diplomātiskās pārstāvniecības.
Kapitālisma attīstības periodā par ārējās politikas un diplomātijas uzdevumu kļuva preču noieta tirgu un politiskās vai ekonomiskās ietekmes sfēru iegūšana, pasaules pārdalīšana, spēcīgāko kapitālistisko valstu ekonomiskās un politiskās kundzības nostiprināšana.

Diplomātija un ārpolitika nav sinonīmi. Diplomātija ir ārpolitikas īstenošanas mehānisms.
Ārpolitikas jēdziens.

Diplomātija – viens no valsts ārpolitikas līdzekļiem.
Diplomātija – valsts galvu, valdības un speciālu ārējo attiecību iestāžu darbība, lai mierīgā ceļā iedzīvinātu savu valstu ārējās politikas uzdevumus.
Diplomātija – savu valstu tiesību un interešu aizstāvēšana ārzemēs.

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −3,98 €
Work pack Nr. 1137252
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register