1.Raksturojiet starptautisko privāttiesību jēdzienu!
Starptautiskās privāttiesības ir starptautisko tiesību disciplīna, kas reglamentē civiltiesiska rakstura tiesiskās attiecības ar ārvalstu elementa līdzdalību. Ārvalstu elements šajās tiesībās var būt subjekts (piemēram, pilsonība), objekts (piemēram, nekustamā īpašuma atrašnās vieta), juridiskais fakts (piemēram, līguma noslēgšanas vieta).
2.Nosauciet starptautisko privāttiesību avotus!
Privāttiesību avoti ir: starptautiskie līgumi; starptautiskās paražas; civilizēto tautu vispāratzītie un spciālie tiesību principi; valstu nacionālie likumi; starptautisko tiesu un arbitrāžu lēmumi; valstu nacionālo tiesu lēmumi; zinātnieku viedokļi.
3.Kāda ir mijiedarbība starp Latvijas Republikas starptautisko privāttiesību normām un ES regulējumu (Romas I un Romas II regulu, Briseles I bis regulu)
Latvijas Republikas starptautisko privāttiesību normas piemēro tikai tad, ja konkrētais jautājums nav noregulēts ES tiesiskajā regulējumā.
4.Raksturojiet kolīzijas normas jēdzienu!
No latīņu valodas – konflikts, sadursme.
Kolīziju normas tiesiskai attiecībai/tiesību jautājumam piemērojamā likuma noteikšana. Tās nedod tiešu atbildi, kā risināmas problemātiskās tiesiskās attiecības, bet tikai norāda uz to, kura nacionālā tiesību sistēma būtu kompetenta šī strīda izšķiršanā. Kolīziju normas kopā ar materiālajām normām veido kolīziju tiesības. Tās noteic, kuras valsts materiālās tiesības piemērojamas gadījumos ar ārvalsts elementu.…