Starptautisko tiesību subjekti – ir valsts, tautas un nācijas, kas cīnās par savu nacionālo neatkarību, starptautiskās organizācijas un valstīm līdzīgi veidojumi. Atšķirībā no tiem valsts iekšējo tiesību subjekti ir valsts, fiziskas vai juridiskas personas. Modernās rietumvalstu starptautisko tiesību skolās kopumā pie starptautisko tiesību subjektiem pieskaita arī fiziskas personas, atsaucoties uz to, ka ļoti plaša starptautisko konvenciālo tiesību jomā, vispirms cilvēka tiesību sfērā, reglamentē fiziskas personas statusu. Fiziska persona un to grupas var tieši griezties attiecīgajā starptautiskās tiesas institūcijā ar prasību atjaunot tās pārkāptās tiesības.
Valstis un tautas ir galvenie starptautisko tiesību subjekti, bet starptautiskās organizācijas un valstīm līdzīgi veidojumi, kā piemēram, Vatikāns, ir sekundārie starptautisko tiesību subjekti. Starptautisko tiesību galvenie avoti ir starptautiskie līgumi un paražas, bet sekundārie (mazāk svarīgie) – starptautisko tiesu un arbitrāžu precedenti, kā arī ievērojamu juristu un politiķu doktrīnas.
Starptautisko tiesību subjekti ir tiesību un pienākumu nesēji starptautiskajās attiecībās. Starptautisko tiesību subjektiem piemīt ne tikai starptautiskā tiesībspēja, bet arī starptautiskā rīcībspēja atkarībā no starptautisko tiesību subjekta rakstura tā tiesībspējas ietvaros.
Galvenie starptautisko tiesību subjekti ir valstis, jo starptautiskās tiesības ir veidojušās kā valstu vai nāciju savstarpējās attiecības reglamentējošās tiesības.…