Valoda, tai ir daudz un dažādas nozīmes. Valodas nozīmi mēs varam iedalīt ne tikai vecuma nozīmēs, bet arī situāciju nozīmēs.
Pirmkārt valoda jebkurā vecumā apzīmē, to elementārāko, respektīvi, sazināšanās līdzeklis. Maziem bērniem primitīvākais ir nepieciešama tāpēc, lai pieaugušie saprastu viņa vajadzības un vēlmes. Pusaudžiem tā ir nozīmīga visnotaļ tāpēc, lai apgūtu jaunas lietas, lai izceltu dzimtās valodas īpašības pozitīvās. Pieaugušiem ir ne tikai ikdienišķā valoda, bet arī biznesa vai citiem vārdiem sakot lietišķā valoda, kura ir nepārtraukti jāuzlabo, vai pat speciāli jāapgūst.
Mūsdienās it sevišķi jauniešu starpā mūsu skaistā valoda tiek nepārtraukti piepildīta ar visādiem svešvārdiem, vulgārismiem, kā arī ar barbarismiem. Mana attieksme pret to ir ļoti noliedzoša un neizprasta, jo man liekas, ka nevajag pieļaut šo valodas visatļautību.
Nav svarīgi kā mēs satiekamies un sarunājamies ar cilvēkiem, jo dzīve ir pierādījusi, ka ir iespējama ne tikai vārdiska valoda, bet arī ķermeņa valoda.
Es uzskatu, ka mūsu latviešu valoda ir skaista, tāpēc mums ir viņa jākopj, lai tā nepazustu pasaules plašumos, tāpēc kopsim un lolosim mūsu dzimto valodu!
Literārais stils Neliteriālais stils
* Zinātniskais stils * Vienkārša runa
* Oficiālais stils * Vulgārā runa
* Publicistiskais stils * Žargonistu runa
* Daiļliteratūras stils * Dialekta runa
* Literārais stils * Necenzētie vārdi
Valodas stilu nosaka mērķis, kam kalpo runa.
* Vienkāršā runa - Runa, ko izmantojam ikdienā.
* Vulgārā runa - Vārdi, kas nav rupji, bet izrāda necieņu.
* Žargona runa - Necenzēti vārdi vai valoda, sarunvaloda attiecīgajām sociālajām grupām.…