Visi suņi ir vilku pēcteči, taču pašlaik pasaulē ir vairāk kā 400 suņu šķirnes. Suņiem tāpat kā cilvēkam ir piecas maņas- tauste, oža, garša, redze un dzirde, ar kurām tie uztver apkārt notiekošo. Šiem dzīvniekiem ir sarežģītāks sajūtu kopums nekā cilvēkam, tāpēc viņš arī uztver pasauli daudz savādāk. Suņa deguns ir tik jūtīgs, ka tas „saskata” pasauli smaržās un smakās. Tā kā visiem suņiem ir viens sencis, tad visiem suņiem piemīt arī suņiem raksturīgas īpašības, piemēram, bara instinkts, vajāšana, teritorijas sargāšana un vēl daudz citas. Arī barošanās sistēma suņiem ir līdzīga un ļoti labi attīstīta. Tā ir kā sarežģīta mašīna, kuras katra detaļa veic savu uzdevumu.
Kā pirmo suņa barības sistēmas orgānu jāmin purns un siekalu dziedzeri. Sunim ir apmēram 220 miljoniem ožas receptoru, kas ir tā ožu apmēram četrdesmit četras reizes spēcīgāku par cilvēka ožu. Turklāt evolūcija suņa degunu veidojusi tā, lai visi smaržas receptori darbotos ar pilnu atdevi. Sunim ir arī kustīgas nāsis, kas palīdz viņam noteikt virzienu, no kura smarža nāk. Kad suns ir saodis barību, darbu mutes orgāni. Suņiem ir ļoti labi attīstīta žokļu muskulatūra un stipri zobi. Taču lielu darbu paveic arī siekalas.
Siekalām ir vairāki uzdevumi barošanās sistēmā. Tajā brīdī, kad suns ir uztvēris barību, siekalas „ziņo” par tālākajiem barošanās sistēmas orgāniem, lai tie aktivizētos.…