Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
2,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:214118
 
Evaluation:
Published: 03.12.2005.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: n/a
References: Not used
Extract

Juridisko priekšrakstu attīstības pamatvirziens romāņu-ģermāņu tiesību saimē noritēja paražu tiesību doktrīnas,principu,prakses un morāli ētisko,it īpaši ,taisnības savstarpēji bagātinojošā mijiedarbībā.Tas ietekmēja arī plurālistisko uzskatu par tiesību avotiem.Tiesību avotu jēdziens savā būtībā nozīmē spēku,kas rada tiesības.Par tādus spēku uzskata valsts varu.Mūsdienu attīstības stadijā kontinentālās Eiropas lokā kā pirmais un svarīgākais tiesību avots tiek uzskatīts likums.Likumiem ir jāizskata sabiedrības uz konsensusu spējīga vairākuma geriba,cilvēku pamattiesības,sociālais taisnīgums.tsevišķos gadījumos par tiesību pamatavotu var būt arī paražu tiesības un tiesību principi.Ja likums daļēji "pārklāj"gadījuma pažīmes,vai arī nolūkā rodas nepieciešamība pastiprināt nolēmuma pamatojumu vai argumentāciju,tad būtu piesaistāmi palīgavoti. Par tiesību palīgavotiem kontinentālās Eiropas tiesību lokā tiek uzskatīti un arī pielietoti tiesu prakse un tiesību doktrīna.
Kā tiesību palīgavoti Kontinentālās Eiropas tiesību lokā tiek pielietoti spēkā esošie tiesu lēmumi,kuru likumība ir atzīta augstākās institūcijās.
Tiek uzsvērts,ka lielai daļai likumu ir varbūtības raksturs,un tāpēc tie ir likumi - tendences.Veidojot uz šo likumu pamata tiesību normas,ļoti bieži dažādu iemeslu dēļ nepanāk pilnīgu un precīzu to atspoguļojumu,iemiesojumu normās.
Aplūkojot tiesības attīstībā ,kā dinamisku fenomenu,ir jākonstatē,ka tiesību normai ir jābūt formālo un faktisko (tam,kam jābūt pienākuma pēc un eošā)normu dialektiskai vienībai.
Tiesību normas faktisko saturu nosaka ne tikai prakse,bet arī citi sociālo normatīvo sistēmu elementi (morāles,politiskās,reliģiskās normas u.c.)
Salīdzinot ar parasto normu,praksei tuvāka ir paražas norma.
Daudzu cilvēku uztverē tā pieder pagātnei,tāpēc par paražu normu kā tiesību formu un avotu,pēc viņu domām,var runāt tikai vēsturiskā aspektā.Tādas izpratnes pamatā vispirms ir tas,ka šie cilvēki neņem vērtā paražas normas tradicionālo un mūsdienas raksturu,kā arī piederību nacionālām un starptautiskām tiesībām.…

Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −7,48 €
Work pack Nr. 1203706
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register