Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ

Great deal: today with a discount!

Regular price:
3,99
You save:
0,60 (15%)
Discounted price*:
3,39
Purchase
Add to Wish List
ID number:577016
Author:
Evaluation:
Published: 28.09.2004.
Language: Latvian
Level: Secondary school
Literature: n/a
References: Not used
Extract

30.gadu sākumā kļuva redzams, ka miers Eiropā ir apdraudēts. Pēc pirmā pasaules kara noslēgtie līgumi un kolektīvās drošības pasākumi neatrisināja valstu savstarpējās pretrunas, kuras vēl vairāk saasinājās pēc pasaules ekonomiskās krīzes. Valstis visu uzmanību vērsa iekšējo problēmu risināšanai un mazāk vērības veltīja starptautiskās drošības jautājumiem. Tas ļāva potenciālajiem agresoriem netraucēti īstenot savus nodomus.
Itālija. Musolīni jau kopš 1926.g. sev bija piešķīris vadoņa titulu un kļuvis par diktatoru ar likumdošanas tiesībām. Tika izdota „Darba harta”, kurā bija deklarēta aktīva valsts iejaukšanās darba organizācijā un atteikšanās no šķiru cīņas šķiru sadarbības vārdā. Tika nodibinātas 22 korporācijas, kuras pārstāvēja galvenās rūpniecības nozares. Taču šī sistēma ekonomisko uzplaukumu neveicināja un fašistu diktatūras gados ikgadējais iekšzemes kopprodukta pieaugums Itālijā bija zemākais 20.gs. Lai mazinātu bezdarbu, tika rīkoti sabiedriskie darbi. Tā kā iedzīvotāju dzīves līmenis necēlās, iedzīvotāji arvien vairāk izrādīja savu neapmierinātību ar fašistisko diktatūru, bet Musolīni to centās noslāpēt ar agresīvajām ārpolitiskajām aktivitātēm. Musolīni mērķis bija nostiprināt Itālijas varenību Vidusjūras reģionā, lai tā kļūtu par „Itālijas jūru”. 1935.g. Musolīni iebruka Abesīnijā (Etiopijā), vienā no 2 neatkarīgajām Āfrikas valstīm, tādējādi sākot savu ārpolitisko plānu īstenošanu, vienlaikus cenšoties novērst tautas uzmanību no saimnieciskajām grūtībām. Tautu Savienība nevarēja samierināties ar atklātu agresiju pret savu dalībvalsti un pasludināja Itāliju par agresoru, piemēroja ekonomiskās sankcijas, taču ne efektīvas. Arī militāro spēku lielvalstis nevēlējās pielietot.…

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −3,17 €
Work pack Nr. 1130937
Load more similar papers

Send to email

Your name:

Enter an email address where the link will be sent:

Hi!
{Your name} suggests you to check out this Atlants.lv paper on „Totalitāro valstu iespaida un starptautiskā saspīlējuma pieaugums 30.gados”.

Link to paper:
https://eng.atlants.lv/w/577016

Send

Email has been sent

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register